kom logo

KADIN İÇ GİYİM MODELLERİ

(376)
Sırala

KADIN İÇ GİYİM MODELLERİ VE FİYATLARI

Kadın iç giyim modelleri artık dış giyim ürünleri kadar önemli oldu. Güzel iç çamaşırları konforlu da olduğu zaman kadınlar kendilerini daha da rahat hissetmektedir. Evet tüm kadınlar iç çamaşır mankeni değil ama herkes, doğru kıyafetlerin altına doğru iç çamaşırı giyerek şık ve trend olmayı istiyor. Bunun için push up, dantelli ya da destekli sütyenlerin yanı sıra iz yapmayan külotlar, uçuş uçuş kombinezon ya da baby doll’ler, uyurken kullanılan gecelik ve pijamalar kullanılıyor. Kıyafetlerini seçerken gösterdiği özeni iç giyimine de gösteren kadınlar renk renk, desen desen, çeşit çeşit iç giyim modelleri arasından kendi vücut yapıları ve stilleri dahilinde seçim yapıyorlar. Bu noktada önemli olan konu ise doğru seçim ve kullanım olmaktadır. Zira doğru iç çamaşırları kadınların daha rahat ve güvenli olmasını sağlar… Doğru iç giyim nasıl olmalıdır sorusunun yanıtından önce ise koca bir gardrobu doldurabilecek kadar fazla olan kadın iç giyim ürün ve modelleri hakkında bilgi verelim…

Kadın İç Giyim Modelleri

Kadın iç giyim modelleri farklı birçok beden tipi ve ölçüsü düşünülerek üretilmektedir. Bu modeller öncelikle, kullanıcısının vücut tipine göre seçilmeli ve kullanılmalıdır. Küçük göğüslü bir kadınla göğüsleri daha büyük olan bir kadının kullanacağı sütyen doğal olarak aynı olamaz. Aynı durum külotlar için de geçerlidir. Daha büyük kalçaları olan bir kadın ile daha minyon olan kadınların seçmesi gereken külotlar birbirinden faklı olacaktır. Öte yandan örneğin straplez bir kıyafete giyilecek iç çamaşırı ile kapalı bir kıyafetin altına giyilecek iç çamaşırı da birbirinden farklıdır. Bu farklılıkları bilen ve göz önüne alana üretici firmalar da sayısız model seçeneği ile kadınların karşısına çıkarak kadınları cezbetmeye çalışıyorlar.

Beliza Dantelli Mikrofiber Külot

Özel kesimi; kendinizi özel ve gün boyu rahat hissetmenizi sağlar. Danteli ile şık, yumuşak beliza sütyen ile kombin yapılabilir. Kaliteli Kom kumaşı uzun süre formunu korur, bedene mükemmel şekilde oturur. Ağ kısmı yüzde 100 pamuktur.

Martına Toparlayıcı Dantelli Sütyen

Esnek dantel özelliğiyle konforu teninize getiren Martina toparlayıcı dantelli sütyen göğüs ölçüsünü bir beden küçültmek için özel ve konforlu kesimdedir. Özel askı ve sırt tasarımı sayesinde sırt ağrılarına çözüm sağlar. Mükemmel toparlayıcı ürün tellidir ve göğsü toparlayarak estetik görünüm kazandırır. Dekoratif danteli ve kumaşı, yumuşak ve rahattır.

Sofia Dantelli İpek Saten Kamisol

Saten kumaşı ve danteli ile şık görünüm sağlar. Özel kesimi ile rahattır. Ayarlanabilir ince askıları sayesinde hafif geceliğiniz üzerinize tam otururken, çapraz sırt ip detayı şıklık katmaktadır. Yumuşak kumaşı oldukça rahattır ve yüksek giyim konforu sunar. Elektriklenmeyi en aza indiren ipek saten kumaşı kaliteli dokunuşuyla cildinize yumuşak bir his verir.

Pamuklu İç Çamaşırı

Pamuklu iç çamaşırı çok seksi bir seçenek sayılmasa da en sağlıklı seçenektir. Kumaş nefes alan bir kumaş olduğu için nemi emer, terletme yapmaz. Bu sayede vücut sağlığı korunur. Hem külot hem de sütyen için kullanılabilen pamuk, iç giyimde ne çok kullanılan kumaş türüdür.

Dantelli İç Çamaşırı

Dantelden yapılmış ya da dantel eklenerek kadınların vücudunu daha da güzel gösteren, estetik duran iç çamaşırlarıdır. Her rengi olabilir; ancak genelde siyah ve kırmızı olanları tercih edilir. İster tam ister yarım bir dantelli sütyenle iddialı görünmek mümkündür, ayrıca bluz, ceket veya v yakalı bir tişörtün altında tercih ederek daha feminen bir görüntü elde edilebilir.

Yüksek Bel İç Çamaşırı

Yüksek bel iç çamaşırlarının, bel ve bacak boyu yüksek kesimlidir ve rahattır. Bu özellikleri sayesinde hareket özgürlüğü sağlar. Bu nedenle daha çok tercih edilir. Ve daha fazlası için KOM’a gelebilir, kadın iç giyim ürünlerinden ihtiyacınız olan neyse zevkinize ve tarzınıza göre seçebilirsiniz. Önce KOM giyilir, sonra dışarı çıkılır…

KADIN İÇ GİYİM

Kadın iç giyimi dendiğinde derya deniz bir alana girmiş oluyoruz. Külotlar ve mağazaları dolduracak kadar çok model, sütyenler, gecelikler, pijama, kombinezon, babydoll, dantelli, düz, renkli, klasik derken oldukça geniş bir alan ile karşı karşıya kalırız. Vücudu dış giyim ürünlerinin yaratacağı tahrişten koruma, hijyen ve rahatlık için, dış giyimin altına giyilen kadın iç giyim ürünleri; pamuklu, saten, dantel, penye, ipek ve deri gibi çok farklı kumaştan üretilmektedir. Her birinin kullanımı farklı ve özel olan iç çamaşırlar söz konusu olunca artık kadınlar için de akan sular duruyor. Günümüzün şehirli, çalışan ve şık kadınları, şıklıklarını tamamlayacak bu detayı atlamayarak iç giyimlerine önem vermeye başlamışlardır. Külot, sütyen, iç çamaşır takımları, atlet, kombinezon, alt giyim, jüpon, babydoll, gecelik pijama bu kapsamda değerlendirebilecek ürünler arasında yer alıyor. Her birinin kendine göre kullanım alanları, farklı farklı modelleri olan bu giyim ürünlerini gelin birlikte tanıyalım:

Külot

Külot, kadınlar tarafından giyilen bir iç çamaşırı türüdür. Külotlar başlangıçta bir kadının gövdesinin alt yarısını kapsayacak şekilde tasarlanmışken, 1970’lerden itibaren küçülmeye başlamıştır. Günümüze basic slip külotlardan, brazilian modeline, bikiniden tangaya, hipsterden, boxere, g-stiringe kadar uzanan modeller çıkmıştır. Külotların üst kısmında lastik bant kullanılır bu sayede vücuda oturur. Alt kısmında ise iki bacağın gireceği kadar bir aralık mevcuttur. Kadın külotlarının üretiminde ağırlıklı olarak penye, pamuklu kumaşlar kullanılmaktadır. Düşük ya da yüksek bel, dantelli, düz, desenli, renkli onlarca modeli olan külotlar doğru kıyafetlerin altında oldukları zaman kadınların kendilerine daha çok güven duymasını, kıyafetlerin de daha kusursuz olmasını sağlamaktadır.

Atlet

Atlet iç giyimde önemli bir yere sahip olan ürünlerden biridir. Özellikle yaz sıcağında teri vücuttan uzaklaştırarak nem dengesini korurken, kışın soğuk günlerinde daha sıcak hissedilmesini sağlar. Farklı farklı modelleri olan kadın atletleri, kıyafetinize uygun renkleri ile şıklığınızın bir parçasıdır. Kalın askılı, ince askılı, geniş yakalı, straplez, yüzücü, v yakalı gibi modelleri olan atletler içinde tarzınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

Kombinezon

Kombinezon, kadınların elbise veya eteğin altına giydiği bir çamaşır türüdür. Genellikle askılıdır ve göğüsten etek boyuna kadar uzanır. Genellikle iç çamaşırlarının görünmesini önlemek için giyilen kombinezonlar aynı zamanda teri emer. Eteklerin toplanmasını önleyen giyene daha rahat hareket etme olanağı sağlayan bu iç çamaşırı eteklerin bacaklara yapışmasına önlemesi ve görünmesini de engeller.

Alt Giyim

Alt giyim dendiğinde kadın iç çamaşırlarının pijama, eşofman veya şortlardan söz edilmektedir. Bu ürünlerin bazıları sadece evde giyilirken bazıları sokakta da kullanılmaktadır.

Saten

Parlak ve pürüzsüz dokusu ile iç çamaşırı sektöründe en çok kullanılan kumaşların başında saten gelmektedir. Çabuk kırıştığı için günlük kıyafetlerde çok kullanılmayan saten terletmeyen yapısı ile kadın iç giyiminde tercih edilmektedir.

Jüpon

Özellikle etek ve elbiselerin altına giyilen, tarlatan görevi gören iç giyim ürünüdür. Etek gibi kısa modellerinin yanı sıra boydan modelleri de vardır. Genellikle saten vb kumaşlardan üretilirler, etek ve elbiselerin yukarı toplanmasını önlerler. Bu sayede daha estetik bir görünüm sağlarken, vücut hatlarını görünmesini de engeller.

Babydoll

Kısa, kolsuz bir gecelik türüdür. Genellikle dantel, fırfırlar, fiyonklar ve kurdeleler ile süslüdür. Saten, şifon, ipek, şeffaf veya yarı saydam kumaştan yapılır. Boyu kalça hizasına kadar uzanır. En çok tercih edilenleri omuzdan askılı modellerdir. Etek kısmı göğüslerin bitiminden itibaren genişler ve genelde ön tarafı açıktır. Siyah, kırmızı ve pembe en çok kullanılan renklerdendir.

Sütyen

Kadın iç giyimi denince ilk akla gelen ve bu alanın en önemli parçalarından biri olan sütyene geldi sıra. Göğüsleri dış etkilerden korumak, kıyafetin altından belli olmasını engellemek, daha dik görünmesi sağlamak için kullanılan iç çamaşırı türüne sütyen denir. İçinde bulunduğumuz yüz yıla kadar kadınlar kullanılmazdı zira zaten kat kat giyindikleri için ihtiyaç duymazlardı. Modern kadınların giyim kalıplarını değiştiren devrim niteliğindeki icadı ise bir Amerikalı olan Caresse Crosby yapmıştır. 19 taşındayken bir baloya gitmek için giyinen genç kadın korsesinden rahatsız olunca bilmeden sütyeni icat etmiştir. Crosby nasıl daha rahat olurum diye düşünürken sadece göğüslerini mendille örtme fikri aklına gelir. Bir çift ipek mendil bir kordon, pembe kurdeleyi eline alan kadın iğne ve ipliğe de kavuşunca sonunda sütyenin hikayesini başlatacak adımı atmış olacaktır. Baloya gittiğinde diğer kadınlar Croby’nin çevresinin sardığında “Evreka” diyerek bunun patentini almak için başvuruda bulunur. 3 Kasım 1914'te patent ofisi, sütyen patentini onaylar. 1930’lara kadar yaygın üretime geçilmezken, modern, günümüzün sütyenlerine daha fazla benzeyen iç çamaşırları 20. yüzyıl başlarında ortaya çıkmıştır. Günümüzde ise penyesinden satenine, dantellisinden düzüne, desteklisinden balenlisine, balensiz sütyen kadar pek çok modeli ile kadınlara hizmet etmektedir.

Gelin Koleksiyonu

Gelin koleksiyonu iç çamaşırları kadınların en özel gününde kendini daha özel hissetmesini sağlayacak iç çamaşırlarıdır. Günlük kullanıma göre daha seksi olan gelin iç giyim ürünleri özellikle gelinlik modeliyle uygun olmalıdır. Özellikle sütyen seçimi yapılırken gelinliğin modeli göz önüne alınmalıdır. Vücudu saran, straplez, dekoltesi cesur ya da sırtı açık gelinliklerin hepsi için alternatifler vardır. Aynı şekilde külot seçenekleri de kadınların zevkine ve gelinlik modeline göre değişiklik göstermektedir.

KADIN İÇ GİYİM RENKLERİ

Kadın iç giyim ürünleri farklı farklı renklerle üretilirler. Her dönem trend olan renkler olsa da siyah ve beyazın vazgeçilmezliği bu alanda da kendini göstermektedir. Ten rengi, pembe, kırmızı, gri, turuncu derken gökkuşağının diğer renkleri de kendini bu alanda göstermektedir. Yalın, sade ve doğal renkleri ile daha çok tercih edildikleri bir gerçek olan iç çamaşırları tüm kadınları memnun ediyor. Çok renkli bu tasarımlar iç dünyası rengarenk olan kadınların kullanımında öne çıkıyor. İç çamaşırın rengi altına giyildiği kıyafetler ile ilgili bir konudur. Çünkü birlikte giyildiği kıyafetten rengi belli olan iç çamaşırlarını kimse istemez. Bu nedenle açık renk kıyafetlerin altına koyu renkli iç çamaşır giyilmemesi gerekir. Açık renk pantolonların altına ten rengi bir iç çamaşırı giymek doğru bir harekettir. Koyu renk olmasına rağmen dar olan kıyafetlerin altına da mümkün mertebe koyu renkli çamaşırlar giyilmelidir ki hareket halindeyken belli olmasın.

KADIN İÇ GİYİM DESENLERİ

Kadın iç giyim modelleri sade ve düz olabildiği gibi desenli forma da sahip olabilir. Tercih edilen desenler genellikle çiçek ya da geometrik şekiller olduğu kadar dantel desenleridir. Çamaşırlar, desenli yapıları ile daha da cazip hale gelmektedir. İç çamaşırlarında sadeliği değil desen detayları ile görselliği tercih eden kadınların öncelikli tercihleri desenli modellerdir. Kadınlar desen detaylı bu çamaşırlar ile hem iç hem de dış şıklığı bir araya getirmektedir.

KADIN İÇ GİYİM YIKAMA TALİMATI

Kadın iç giyim ürünlerinin şeklinin ve renginin uzun süre korunması doğru bir şekilde yıkanmasına bağlıdır. Yıkama talimatları genellikle ürünün üzerinde yer almaktadır. Bu talimatlara uyulduğu takdirde iç çamaşırlarınızı daha uzun süre kullanabilirsiniz. İç çamaşırları genel olarak en fazla 30 derece sıcaklıkta yıkanmalı, kurutma makinasında kurutulmamalıdır. Çamaşır suyu ile yıkanmaması gereken ürünleri ütülemekten de kaçınmalısınız.

KADIN İÇ GİYİM FİYATLARI

KOM’un iç çamaşır model çeşitleri çevreci teknolojileri, kaliteli kumaş ve malzeme kullanımıyla bir araya getiriyor. İncelikli olduğu kadar güçlü çizgilere sahip, her beden, her zevk ve her ihtiyaca hitap eden modeller, en uygun fiyat avantajıyla tüketicilere sunuluyor. Siz de kaliteli ve şık Kom iç çamaşırlarını ister mağazalarımızdan isterseniz internet sitemizden en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

SSS:

İç çamaşırları ile ilgili kadınların aklına takılan soruların olması kadar doğal bir şey yoktur. Her yaştan kadın için üretilen bu çamaşırlar ile ilgili akıllara takılan, doğru iç çamaşırı nasıl seçilir, kadın çamaşırı ölçüsü nasıl alınır vb. gibi sorular ve cevapları aşağıda sizleri bekliyor:

Doğru iç çamaşırı nasıl seçilir?

Doğru iç çamaşırı seçimi birkaç farklı kritere göre yapılır. Öncelikle vücut tipine göre seçim yapılmalıdır. Kilosu daha fazla olan kadınların küçük beden çamaşır kullanması kötü bir görüntü yaratacağı gibi, tahriş ve alerjiye de neden olabilir. İç çamaşırı vücudu sıkmamalı, baskı yapmamalıdır. Bu nedenle kadınlar iç çamaşırı seçerken, çamaşırın ne bol, ne dar olmamasına dikkat edilmelidir. Öte yandan iç çamaşırın kumaşı da seçimde önemlidir. Pamuklu, terletmeyen, ıslaklığı emen kumaşlar seçilmesi enfeksiyon riskini azaltır. Kadınların iç çamaşır seçiminde bir diğer kriter de kullanılan dış giyim ürünlerinin modeli ve rengidir. Dekolte, kapalı, açık ya da koyu renk kıyafetlerin her biri için doğru renk ve modellerde iç çamaşırı seçilmelidir.

Kilolu kadınlar nasıl iç çamaşırı giymeli?

Kilolu kadınlar slip külotlar yerine şort şeklinde yüksek bel modelleri kullandıkları takdirde hem karın ve göbek bölgeleri ile kalçalar iç çamaşırı tarafından iyice sarıldığı için vücut daha sıkı duracaktır. Sütyen seçiminde toparlayıcı özelliği olan minimizer sütyenler kullanılmalıdır. Mümkün olduğunca göğüsleri saran kesimler tercih edilmelidir. Böylelikle göğüsler daha küçük görünecektir. Yanlış sütyen seçimi hem ağrı hem de sarkmalara neden olabilir. Ayrıca ciltte tahriş kızarıklık ve kaşıntı gibi sorunların altında da yanlış sütyen seçimi yatabilir.

İç çamaşırın pamuklu olduğu nasıl anlaşılır?

Pamuklu iç çamaşırı, diğer saten ya da sentetik gibi parlak kumaşların aksine mattır. Hafif delikli yapıdadır. Özellikle yüzde 100 pamuk olanları kolay kolay esneme yapmaz.

Kadın iç çamaşırı ölçüsü nasıl alınır?

Kadın iç giyimi ölçüsü deyince genel olarak sütyen ölçüsü anlaşılmaktadır. Zira külot için kilo ile orantılı olarak seçim yapılır. Small, medium, large ya da daha büyük beden alınan külotlarla rahatlık elde edilebilir, bunun için bel ve basen ölçüsü almak yeterli olacaktır. Bel ölçüsü 62- 68 cm olup, basenleri 90-93 cm olan bir kadın small külot giyebilirken, bel ölçüsü 80- 86, basen ölçüsü 105- 108 cm ise bu kez large bir külot giyilmesi gerekir. Sütyen ölçüsü almak ise daha karmaşık bir işlemdir. Sütyen ölçüsü almak iki aşamalı bir işlemdir. Göğüs altı çevresi ve göğüs ölçüleri alınarak nihai beden bulunur. Göğüs altı çevresi santimetre cinsinden ölçülür. Bu ölçülerden birini verir ve beşerli 75-80-85 gibi rakamlar söz konusudur. Harfler ise kup olarak adlandırılan göğüs büyüklüğünü belirler. En küçük kup A'dır. Göğüs çevresi ve göğüs altı çevresi arasındaki fark ise Kup’ı verir. Kup göğüs büyüklüğünü anlatan bir ifadedir. En küçük kup A’dır. En büyük kup ise E’dir. Örneğin göğüs altı ölçüsü 68-72 cm. arasındaysa ve göğüs çevresi 82-84 cm. ise göğüs kup’ı A’dır. İki değer arasında fark arttıkça kup da büyümektedir. Göğüs altı çevresi 88-92 cm olup göğüs çevresi 106- 108 cm ise bu sefer C kup bir sütyen alınmalıdır.

Daha fazlasını oku