kom logo

KADIN EV GİYİM MODELLERİ

(194)
Sırala

KADIN EV GİYİM MODELLERİ VE FİYATLARI

Kadın Ev giyim modelleri, iç çamaşır grubunun içinde değerlendirilen ve artık iyiden iyiye trend olan bir konu halindedir. Herkesin en rahat şekilde zaman geçirmek istediği evinde giymek için aldığı bu kıyafetler günümüzde oldukça farklılaşmıştır. Daha önceleri eve gelindiğinde, “Dışarı” kıyafetini çıkararak üzerine mevsimine göre bir tişört ya da sweatshirt ile bir eşofman altı giyen kadın ve erkekler artık daha özenli oldular. Artık sadece ev için üretilmiş ev kıyafetleri giymek ve evde de şık olmak da moda. Pijama takımları, ev elbiseleri, ev giyim şort, kapriler, tunik ya da sabahlıklar, gecelik takımları hatta jartiyerler ile şıklık trendini yakalayan kişiler aynı zamanda şıklık konforlu bir giyim türünü kullanmış olurlar.

KADIN EV GİYİM MODELLERİ

Kadın ya da erkek olsun, evlerinde konforlu vakit geçirmek ya da sağlıklı bir uyku uyumak isteyenler için oldukça çeşitli ev giyim modelleri vardır. Bu modellerin kullanımı tamamen kişilerin zevkine ve tarzına bağlıdır. Yaz ya da kış kullanılacak olmaları da modellerin farklılaşmasında etkilidir. Yine aynı şekilde kullanılan kumaş cinsi de kadın ev giyim modellerinde farklılıklar yaratmaktadır. Gelelim bu modellerden bazılarının özelliklerine:

Bridal Dantelli Saten Sabahlık

Gecelik ve pijamaların üzerine giyilen bu sabahlık özel kumaşı oldukça yumuşak ve rahattır. Genişlik ayarı için bel kuşağı vücudunuzu sarar ve kadınsı bir silüet oluşturur. Kollarında bulunan geniş dantel detayı şıklık katar. Kaliteli kom kumaşı sayesinde şeklini uzun süre korur.

Bridal Dantelli Jartiyer

Çorapların dizin altında veya üstünde kaymadan durmasını sağlamak için kullanılan lastikli bağ olarak tanımlanabilecek olan jartiyer özel gün ve gecelerin ürünüdür. Kadınların seksapalitesini artıran bu ürün genellikle dantelden yapılır ve iç çamaşırı ile uyumlu renklerde seçilir. Bridal dantelli jartiyer de zarif ve kaliteli dantelden yapılmıştır. Kaliteli kom kumaşı sayesinde şeklini uzun süre korur, tam oturur, son derece rahattır.

MOIS GECELIK

Fransız dantelli ipek saten gecelik, uyku giyimi için oldukça yumuşak ve rahattır. Ayarlanabilir sırt detayı ile giyim konforu sağlar. Kapları sayesinde bedene tam oturur. Kaliteli kom kumaşı şeklini uzun süre korur, nefes alabilen dokusu sayesinde terletme yapmaz.

Simple Tül Detaylı Şort Pijama Takımı

Uyku giyimi için oldukça yumuşak ve rahattır. Kelebek yaka detaylı takımın kol ağzındaki ve şortundaki transparan kumaş detayı şıklık katar. Pijama altı baskılı lastikli yapısıyla bedene uyum sağlar, cepsizdir.

Alisa Biyeli İpek Saten Pijama Takımı

İpek saten kumaşı iler uyku giyimi için oldukça yumuşak ve rahattır. Önden düğmeli pijama takımının kalıbı normaldir. Polo yaka pijamanın biye detayı şıklık katar. Pijama altı lastikli yapısıyla bedene uyum sağlar, cepsizdir.

Plum Şort Takım

Plum şort takım yumuşak kumaşı ile uyku giyimi için oldukça rahattır. V yakasında bulunan tül detayı ve yaprak baskılı şort pijama altı şıklık katar. Ayarlanabilir askıları sayesinde vücudunuza tam oturur. Ürününüzü en iyi durumda tutmak için lütfen bakım talimatlarına uyunuz. Ve daha fazlası için KOM’un ister mağazalarına ister internet sitesine gelebilir, modellerimizi inceleyebilirsiniz.

Evde de önce KOM giyilir, sonra rahat edilir.

KADIN EV GİYİM ÜRÜNLERİ NELERDİR?

Kadın ev giyim ürünleri nelerdir sorusunu yanıtlamadan önce sadece bir çatıdan ibaret olmayan evin insan hayatındaki yerine göz atmak gerekir. Ev, insanların sığınağı hatta mabedidir. Kapısından içeri girdiğinde kendini en rahat hissettiği ve en kendi olabildiği yerdir. Bu nedenledir ki burada en rahat şekilde dinlenmek, televizyon izlemek, kitap okumak ya da uyumak ister. İnsanın evi gibisi yok söz boşuna söylenmemiştir. Ev gibisi yok, evde olmak gibisi yok diyen kadın ya da erkekler bu sözün hakkını vermek için kapıdan girdikleri anda dışarı kıyafetlerinden ve büründükleri rollerden çıkmak isterler. Takım elbisesi ile işe giden bir erkek ile döpiyesi ya da pantolon takımı ve stilettoları ile çalışan bir kadın soyunup dökünüp ev haline, kendine dönmek ister. İşte bu noktada kadınlar için kadın ev giyim modelleri devreye girer. Gardrobun çekmecelerinden birinde katlanmış şekilde bekleyen ev giyimi ürünlerinden istediğini giyerek “ev moduna” geçerler. Peki nedir bu kadın ev giyim ürünleri ve modelleri? Kadın ev giyim ürünleri adı üzerinde evde giyilen her şey olarak tanımlansa da kapsamı artık daha farklıdır. Pijama, sabahlık, gecelik, tulum, tayt, panço, ev elbiseleri, kapriler, şortlar, tunikler, gömlekler hepsi bu kapsama girebilir. Bu noktada kişinin kendisini içinde en rahat hissettiği giysiler söz konusudur. Bunun için kıyafetin yumuşaklığı ve kumaşına dikkat etmek gerekir. Daha çok kadınların ilgi alanında olan kadın ev giyim modelleri günümüzün şık erkeklerinin de ilgisini çekmeye başlamıştır. Tabi onların ev giyim ürünlerinde kadınlar kadar çeşitlilik olmadığını baştan kabul etmemiz gerekecektir.

KADIN PİJAMA TAKIMLARI

Pijama genellikle iki parçadan oluşan ve uyku sırasında giyilen giysidir. Hintçe “Pajama” kelimesinden türetilmiştir. Pajama ise “Bacak giysisi“ anlamına gelmektedir. Genellikle takım olarak alınır ve kullanılır. Günümüzde iyice şıklaşan pijamaların bazıları geleneksel olanların tam tersine dışarıda bir arkadaş ile buluşmada bile giyilebilecek nitelikte oldukça şık üretilmektedir. Yaz mevsiminde pijama takımlarının altı genellikle kapri ya da şort, üzeri de aşklı tişört olarak tasarlanmaktadır. Pijama takımları hafif ve yumuşak kumaşlardan yapılmaktadır. Genellikle bol kesimlidirler. Bu sayede diz çıkarmayan pijama rahatlığı da yaşanır. Özellikle kadınlar gündüz sokakta gösterdikleri şıklığı evde de devam ettirmek istedikleri için birbirinden farklı model ve renklerde pijama takımlarını tercih ederler. Saten, pamuklu, penye ya da polar gibi farklı kumaş türlerinden üretilen pijamalar aslında kullananlar için bir pijamadan daha fazlasıdır. Hele de terletmeyen pijama bulduysanız değmeyin keyfinize. İsterseniz, yataktan kalksanız bile pijamanızı gün boyu çıkarmadan evde vakit geçirebilirsiniz. Alt ve üstten iki parçalı olan pijamaların sabahlık ve uyku bandı eklenmiş çok parçalı modelleri de vardır. Yumuşacık pijamalarla yataktan çıkmak istemeyecek, sıcacık sabahlara uyanmanın keyfini süreceksiniz.

KADIN GECELİK

Gecelikler kadınların gece yatarken kullandıkları gömlekten biraz daha uzun bir elbise olarak tanımlanabilir. Kalçaların veya dizlerin altına uzanan, bacakları açıkta bırakan bir uyku giyim ürünüdür. Uyurken kullanıcının hareketlerini kısıtlamaktan kaçınmak için genellikle bol kesimlidir. Gecelikler kadınlar tarafından rahat bir uyku için tercih edilmektedirler. Bu nedenle kumaş kalitesi çok çok önemlidir. Yumuşak kaliteli kumaş ile vücudu tahriş etmemesi çok önemlidir. Askılı, uzun kollu, uzun ya da kısa, babydoll gibi farklı modelleri olan kadın gecelikleri, dantel detayları ile daha göz alıcı hale gelmektedirler. Kırmızı, siyah ya da pembe gibi klasik renklerin dışında çok çeşitli renk alternatifleri de vardır.

KADIN SABAHLIK

Kadın sabahlık da adı üzerinde olan ürünlerden biridir. Sabahları kalkınca gecelik ya da pijamanın üzerine giyilen geçici giysiye denmektedir. Bu noktada amaç hem üşümemek olabilir hem de dekolte bir giyim söz konusu ise vücudu örtmek olabilir. Esas amaç dediğimiz gibi sıcak yataktan çıkıldığında üşümemektir. Sabahlık yataktaki vücut ısı ile yatak dışındaki ısıyı eşitlemek amacıyla kullanılır. Genellikle düğmesiz ve önü açıktır, belinde bir kuşak vardır, bu kuşak bağlanarak kullanılır. Penye, pamuklu, yün ya da saten kumaşlardan yapılırlar. Kumaş tercihi mevsimine göre yapılır. Erkekler için olanına da robdöşambr denmektedir.

SATEN

Parlak ve pürüzsüz dokusu ile en çok kullanılan kumaşların başında saten gelmektedir. Çabuk kırıştığı için günlük kıyafetlerde nadir şekilde kullanılan saten, terletmeyen yapısı ile ev giyim ürünlerinde hem pijamalarda hem de geceliklerde oldukça fazla kullanılmaktadır.

GELİN KOLEKSİYONU

Gelin koleksiyonu ev giyim ürünleri kadınların kendini daha özel hissetmesini sağlayacak ürünlerdir. Bu ürünler arasında saten ya da ipek pijamalar, gecelikler, iç çamaşırları sabahlıklar vb. vardır. Gelin koleksiyonu ev giyim modelleri günlük kullanıma göre daha göz alıcı ve seksidir.

KADIN ÜST GİYİM

Kadın ev giyim modellerinde her şey takım halinde alınmak zorunda değildir. Kadın alt ve kadın üst giyim parçalarının tek tek alındığı durumlar vardır. Kadın üst giyimde kışın sweatshirtler söz konusu olurken, yaz mevsiminde askılı, kolsuz ya da normal tişörtler tercih edilebilir. Burada önemli olan birbirine uyumlu parçaları kombinleyebilmektir.

KADIN ALT GİYİM

Kadın alt giyim dendiğinde ise swetshirt ya da tişörtün altına giyilebilecek olan eşofman altları, şortlar ya da kapriler anlaşılmaktadır. Üst giyim ile renk veya desen olarak uyumlu olmasına dikkat edilmesi gereken kadın alt giyim ürünlerinde mevsime göre kumaş seçimi de yapılmalıdır. Eğer yazın kullanılacak bir alt giyim parçası söz konusuysa şortun boyu tamamen giyecek kişinin tercihine kalmıştır.

KADIN EV GİYİM RENKLERİ

Kadın ev giyim modellerini renkleri klasik olarak öncelikle kırmızı, beyaz, siyahtır. Ancak mercanlar, pembeler, yeşiller, maviler, sarılar, lacivertler, bordolar da kendisini gösterir. Gülkurusu, ekru, pudra, bebek mavisi, krem gibi ara renklerin de kullanıldığı ev giyim ürünlerinde gecelikler saten vb. kumaşları ile daha iddialı renklere sahip olurken, pijamalar biraz daha pastel tonlardadır. Rengarenk pijama takımları, gecelikler, sabahlıklar ile ev giyiminize de renk katmak sizin elinizde. Çünkü kadın ev giyim modellerinde renk tercihi tamamen ürünleri kullanacak kadınlara kalmış detaydır. Stillerine uygun renkleri bulan kullanıcılar evde de şıklığın ve rahatlığın yolunu bulmuş olurlar. Renk seçiminde bir noktaya daha dikkat çekmek gerekebilir. Renklerin uykuya dalış sırasında etkilerinin olduğu görüşü son yıllarda oldukça hakim bir görüş. Mavi rahatlatıcı ve sinirleri yatıştırıcı özelliği ile biliniyor. Bu renkten üretilmiş bir pijama takımı ile uykuya dalmak daha da kolay olabilir. Deliksiz bir uyku ile zinde bir şekilde yataktan kalkılabilir. Dinlendirici özelliği ile bilinen sarı ise kişinin kendini daha huzurlu hissetmesini sağlıyor. Bu da uykuya dalış süresini kısaltıyor. Kadınların gözde renkleri pembe ve mor ise sakinleştirici etkisi ile kalp atış hızını yavaşlatıyor, kaliteli ve deliksiz bir uyku sağlıyor.

KADIN EV GİYİM DESENLERİ

Kadın ev giyim ürünleri sade ve düz olabildiği gibi desenli forma da sahip olabilir. Tercih edilen desenler genellikle çiçek ya da geometrik şekiller olduğu kadar dantel desenleridir. Leopar, puantiyeli, çizgili desenli kadın ev giyim ürünleri, pijamaların üzerindeki sevimli hayvan desenleri kadar tercih edilir olmuşlardır. Kadın ev giyim modelleri desenli yapıları ile daha da cazip hale gelmektedir. Evde sadeliği değil desen detayları ile görselliği tercih edenlerin öncelikli tercihleri desenli modellerdir. Kadınlar desen detaylı bu giyim ürünleri ile evde rahat şık giyimin zirvesine çıkmaktadırlar.

KADIN EV GİYİM YIKAMA TALİMATI

Kadın ev giyim ürünlerinin şeklinin ve renginin uzun süre korunması doğru bir şekilde yıkanmasına bağlıdır. Yıkama talimatları genellikle ürünün üzerinde yer almaktadır. Bu talimatlara uyulduğu takdirde evde giydiğiniz bu kıyafetleri daha uzun süre kullanabilirsiniz. Aksi takdirde renkleri solabileceği gibi, şekil değiştirmeleri de olabilir. Kadın ev giyim parçaları genel olarak en fazla 30 derece sıcaklıkta yıkanmalı, kurutma makinasında kurutulmamalıdır. Çamaşır suyu ile yıkanmaması gereken ürünlerin ütülenip ütülenmeyeceği kumaş cinsine bağlıdır. Bazı kumaşlar düşük ısıda ütülenebilirken, bazılarını ütülemekten kaçınmalısınız.

KADIN EV GİYİM FİYATLARI

Kadın ev giyim fiyatları öncelikle seçilen ürünün kumaşına bağlıdır. Penye bir sabahlık ile saten olanı arasında fiyat farkı olması doğaldır. KOM’un kadın ev giyim modelleri, çevreci teknolojileri, kaliteli kumaş ve malzeme kullanımıyla bir araya getiriyor. İncelikli olduğu kadar güçlü çizgilere sahip, her beden, her zevk ve her ihtiyaca hitap eden modeller, en uygun fiyat avantajıyla tüketicilere sunuluyor. Siz de kaliteli ve şık Kom ev giyim ürünlerini ister mağazalarımızdan isterseniz internet sitemizden en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

SSS:

Kadın ev giyim ürünleri ile ilgili akla takılan pek çok soru vardır. Bu soruların en başta geleni ise kumaş seçimi ile ilgilidir. Bu ve diğer soruların cevapları aşağıda sizi bekliyor:

Pijama alırken nelere dikkat edilmeli?

Cevap vermemiz gereken ilk sorumuz pijama alırken nelere dikkat edilmeli sorusudur. Bu soru kadın ev giyim alışverişinin en önemli ayrıntısını ortaya çıkarırken alışverişin daha olay olmasını da sağlar. Kadın ev giyiminde rahat ürünler seçmek konfor için büyük önem taşımaktadır. Konfor ve rahatlık için pijama seçerken yumuşak ve esnek bir kumaşı olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü esnek kumaşlar kullananın daha rahat hareket etmesini sağlamaktadır. Öte yandan kadın ev giyimine ait parçaların kumaşlarının doğal olmasına özen gösterilmelidir. Pamuk, keten gibi doğal ipliklerden üretilmiş olan ürünler, cildin nefes almasını sağlar, terlemeyi engeller. Bu sayede sağlıklı bir kullanım vaat eder. Öte yandan en doğru bedeni seçmek de pijamanın kullanımı sırasında maksimum rahatlık verir. Dar seçilmiş bir ürün ile rahat etme imkanı bulamayabilirsiniz. Ayrıca kısa boylu kadınların çok uzun ve bol pijamalardan uzak durmalıdırlar. Bu model daha kısa görünmelerine neden olur. Uzun ve bol pijamaların yerine daha dar ve bilekte biten modeller kullanılabilir. Mevsimine uygun pijama almak da bu aşamada dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Yazın terletmeyen, kışın sıcak tutan pijamalar alırsanız ev içi rahatlığınız bir adım öteye taşınmış olur.

En iyi pijama kumaşı nedir?

En iyi pijama kumaşı terletmeyen, esnek, nem emen, yumuşak dokuya sahip olan kumaştır. Bu özelliklerin hepsine birden sahip olan kumaş ise pamuklu kumaştır.

Ev giyiminde pamuklu kumaş neden tercih edilmeli?

Pamuklu kumaşlar doğal ve sağlıklı yapıları ile diğer kumaşlardan hep bir adım önde durmaktadır. Kadın ev giyim ürünlerinde de tercih edilirliği yüksek olan pamuklu kumaşlar nefes alabilen dokusu ve nem emici özellikleri ile uyku kalitesini de artırmaktadır. Özellikle yaz aylarında kumaşın nefes alan dokusu, nemi emmesi çok büyük bir avantajdır. Bu sayede aşırı terleme olmaz, terleme durumunda da teri vücuttan hızla uzaklaştırır. Kolay kırışmaması ve statik elektrik yaratmaması pamuklu kumaşın bir başka olumlu yönüdür.

Daha fazlasını oku