kom logo

KIZ ÇOCUK MAYO MODELLERİ VE FİYATLARI

(24)
Sırala
Kategori
Renk
renkrenkrenkrenkrenkrenkrenkrenkrenkrenkrenk
Fiyat
209209

KIZ ÇOCUK MAYO MODELLERİ VE FİYATLARI

Kız çocuk mayo, bebeklikten genç kızlığa kadar kız çocuklarının deniz kenarında şık ve rahat olmalarını sağlayacak en önemli çocuk plaj giyim ürünüdür. Tercihi bikini değil de tek parça mayo olan kız çocukları, bedeni, rengi ve modelleri kendilerine uygun mayolarla havuz ya da denizde rahatlıkla yüzebilir, güneşlenebilir veya sahilde zaman geçirebilir.

KIZ ÇOCUK MAYOSU NEDİR?

Kız çocuk mayosu, bebeklikten ergenliğe kadar olan kız çocuklarının kullandığı mayolar olarak tanımlanabilir. 

Kız çocuklarına özel olarak tasarlanan mayo modelleri fırfırlı, payetli, işleme, dantel, çeşitli simge, emoji ve lisanslı baskılarla karşımıza çıkar. 

Kız çocukları için genel olarak kullanım kolaylığı olması açısından mayolar tercih edilmektedir. Çünkü bir diğer alternatif olan kız çocuk bikiniler iki parça olduğu için zor giydirilir. Ayrıca bağlama, bağcık vs. söz konusu olduğunda çözülme problemi yaşanabilir.

Mayolarda ise bağlamaya gerek yoktur. Çünkü mayolar kız çocuklarının vücudunu sararak, kalıp şeklinde giydirilir.

Mayolar özellikle kol giyme seçenekleri doğrultusunda çeşitlenir ve tek omuzlu, düşük omuzlu, fırfır askılı, kol detaylı, kalın askılı, ince askılı, sırt dekolteli gibi modeller arasından hem kız çocuklarının hem de ebeveynlerinin zevkine göre seçim yapılır.

KIZ ÇOCUK YÜZÜCÜ MAYO

Kız çocuk yüzücü mayoları kumaşın sudaki direncini mümkün olduğunca azaltmak ve yüzme sırasında yüzücünün vücudunu desteklemek üzere tasarlanmıştır. Bu açıdan bakıldığında kız çocuk yüzücü mayoları hem onların yüzmeyi öğrenmesini kolaylaştırır hem de profesyonel olarak yüzme sporu ile ilgilendiklerinde kullanmaları için idealdir. Tabii yazın denizde de kullanılırlar.

Ancak kız çocuk yüzücü mayosu satın alırken havuzda mı yoksa denizde mi kullanılacağına göre karar vermek gerekir. Çünkü havuzda kullanılması düşünülen mayonun klora dayanıklı olması gerekir. Klora dayanıksız olursa çabuk yıpranabilir.

Öte yandan mayonun dikişleri kalın olursa yüzme sırasında cilde batar ve tahrişe sebep olabilir. Ayrıca mayonun ağ kısmının da rahat olması gerekir.

Keza kolay giyilip çıkarılması da kız çocuk yüzücü mayoları için önemli bir özelliktir. Bunu da likra oranı yüksek mayolar sunarlar.

Kız çocuk yüzücü mayosunun su tutmayan özellikte olmasına da dikkat edilmelidir.

Denizde kullanılan yüzücü mayolarının deniz tuzundan arınması için hemen yıkanması gerekir. Aksi taktirde deniz tuzu mayonun renginin solmasına neden olabilir.

KIZ ÇOCUK UV KORUMALI MAYO

Kız çocuk UV korumalı mayo, ozon tabakasının insan eliyle iyiden iyiye incelmesi sonucunda zararları daha da artan güneş ışınlarının cilde zara vermesini engeller.

Özellikle anne babaların kız çocuklarını güneşin zararlı ışınlarından son derece iyi koruması gerekmektedir. Zira özellikle küçük çocuklar güneşten kendilerini koruyabilecek bilince sahip değillerdir. Oynamaya ya da güneşlenmeye daldıklarında farkına varmadan güneş kaynaklı ciddi zarar görebilirler. 

Ayrıca çocukların güneşe maruz kalmaları durumunda ortaya çıkan etkiler yetişkinlere oranla 2 - 3 kat daha fazladır.

Bunun için de kız çocuklarının UV korumalı kız çocuk mayo kullanılması gerekir ki, böylece güneşin zararlı etkisi en aza indirilebilir.

Kız çocuk UV korumalı mayo kısa kollu tişört/şort görünümündeki bir plaj giysisidir. Üst kısmı sıkıca sararak yüzme sırasında hareket rahatlığı sunar.

Güneş korumalı olan bu mayolar, güneşin zararlı ışınlarını filtreleyerek kızlarınızın cildinde güneş kaynaklı yanıklar, kuruluklar ve döküntüler oluşmasını engeller. Böylece ileri yaşlarda yaşanması muhtemel sorunların önüne de erken yaşlarda geçilmiş olur. Bu ürünler aynı zamanda esnek dokuları ile çocukların rahatlığını sağlar.

Güneş ışınlarını absorbe edecek özel kumaşlardan üretilen UV korumalı mayolar UV ışınlarına karşı yüzde 90 üzerinde koruma sunarlar.

Bu mayolar deniz ya da havuza girdikten sonra 1-2 saat içinde bile güneşe karşı koruma sağlarlar.

KIZ ÇOCUK MAYO MODELLERİ

Kız çocuk mayo modelleri kızların ve annelerinin moda anlayışına uygun olarak üretilmektedir. Tek omuz, sırt dekolteli, fırfırlı vb modeller kızların gelişen zevkine göre çeşitlenmektedir. Şortlu mayo ve etekli mayo çeşitleri de kız çocukları için en çok tercih edilen modeller arasındadır.

Kom’un kız çocuklarının plajdaki şıklığını sağlayan bazı kız çocuk mayo modelleri ile ilgili bilgileri aşağıda bulabilirsiniz. 

Desire Tek Omuz Askılı Kız Çocuk Mayo

Straplez yapıda tek omuz mayo, vücuda tam oturur, hareketli çocukların üzerinde her zaman kullanım rahatlığı sağlar. Tül fırfır ve çiçek detayı ile şıklık katar. Ayarlanabilir askıları ile kızınızın boyuna göre ayarlanabilir, pembe rengi ve çiçek aksesuarı ile göz kamaştırıcıdır.

4-6-8-10-12 ve 14 yaş kız çocukları için uygun bedenleri vardır.

Desensiz bu mayoda 10 ve üzeri yaş kız çocukları için ön astar eklenmiştir.

Fraise Çilek Baskı Fırfırlı Çocuk Mayo

Straplez yapıda veya ayarlanabilir boyun bağcıklı askısı ile kullanılır. Vücuda tam oturur, hareketli çocukların üzerinde her zaman kullanım rahatlığı sağlar. 

Çilek deseni ile eğlenceli bir modeldir.

Pembe ve lacivert renk seçeneği ile 2-4-6-8-10 yaş kız çocuklarına uygun bedenleri vardır.

Paris Püsküllü Çapraz Sırt Askılı Mayo

Yuvarlak yakalı mayo, vücuda tam oturur, hareketli çocukların üzerinde her zaman kullanım rahatlığı sağlar. Çapraz sırt askı detayı şıklık katar. 

Saks mavisi ve mercan rengi ile dikkat çeken mayo 4-6-8-10-12-14 yaş kız çocuklarına uygun bedenlerde üretilmiştir. Rengarenk deseni ile göz alıcıdır.

Alice Fırfırlı

Yuvarlak yaka yapıda mayo, vücuda tam oturur, hareketli çocukların üzerinde her zaman kullanım rahatlığı sağlar. Tül fırfır detayı ile şıklık katar.

Somon ve siyah renginde, 2-12 yaş arası kız çocukları için uygun bedenleri vardır.

Enya Geri Dönüşüm

Ayarlanabilir boyun askısı sayesinde vücuda tam oturur, hareketli çocukların üzerinde her zaman kullanım rahatlığı sağlar. Baskısı ve fırfır detayı ile şıklık katar.

#denizvarsahayatvar mottosuyla hazırlanan bu ürün, plastik atık ve balık ağlarından üretilen geri dönüştürülmüş mayo kumaşı ile hazırlanmıştır. Bu özel mayoyu satın alarak hem tek kullanımlık plastiği engellemiş, hem de TURMEPA’nın çevre projelerine katkı sağlamış olursunuz.

Çilek karpuz deseni ile eğlenceli bir modeldir.

2-12 yaş arası kız çocuklarına uygun bedenleri vardır. Deniz mavisi rengi ile yazın enerjisini yansıtır.

Lemon Tek Omuz Askılı

Göğüs kısmında bulunan tül/kumaş fırfırı ve tek omuz detayı şıklık katar. Askıları ayarlanabilir özelliktedir. Elastik yapısıyla vücuda tam oturur, hareketli çocukların üzerinde her zaman rahat kullanım sağlar. Kaliteli Kom mayo kumaşı; klora, UV ışınlarına ve güneş koruyucularında bulunan yağlara karşı daha dayanıklıdır. Böylece mayo kumaşı formunu uzun süre korur ve hızlı kurur. 10 yaş ve üzeri mayolar ön astarlı olup iç göstermez.

Neon yeşil, neon turuncu ve neon pembe rengi ile kız çocuklarının beğeneceği bu model, 2-4-6-8-10 yaş kız çocukları için uygun bedenlerde üretilmiştir.

Daha fazlası için KOM’a gelebilir kız çocuklarınız için en uygun mayo modelini onların zevkine göre seçebilirsiniz.

MAYO RENKLERİ

Kız çocuk mayo renkleri, yazın enerjisini yansıtan canlı renkler olarak öne çıkar. Mayolarda özellikle pembe ve tonları, kırmızı, beyaz, mor, mercan, yeşil, siyah, sarı, lila gibi renkler en çok tercih edilen renkler olarak öne çıkar. Gökkuşağının tüm renklerini içeren ürünler hem anne babalar hem de çocuklar tarafından beğenilmektedir. 

MAYO DESENLERİ

Kız çocuk mayo desenleri genellikle eğlenceli ve kızların neşeli, canlı ruhuna uygun desenlerdir.

Renkli ve eğlenceli mayolarda yaşa göre özellikle baskılar daha çok kullanılmaktadır. Bu baskılar da genellikle çizgi film kahramanları, kalpler, hayvanlar, yıldızlar, güneş, unicorn, meyveler, çiçekler, yazılar vb. olmaktadır. Kız bebek mayosu grubunda ise elsalı mayolar en çok tercih edilen desenler arasındadır.

Öte yandan dinledikleri masallar sonucunda deniz kızı olmak isteyen kız çocukları için onların bu isteklerini yerine getirecek deniz kızı mayosu da üretilmektedir.

 

13 14 yaş mayo modelleri artık ergenliğe giren kızların annelerine ya da ablarına özenmesi nedeni ile değişime uğrayan modellerdir. Genç kızlığa doğru giden küçük hanımefendiler bu yaşlarda vücutlarındaki değişime de ayak uydurmaya çalışarak daha farklı modelleri tercih etmeye başlarlar. 

Anne – babalar da bu değişime göre alışveriş yaptıkları için firmalar da bu noktayı gözden kaçırmadan üretim yapmaktadır.

MAYO YIKAMA TALİMATI

Kız çocuk mayolarının şeklinin ve renginin uzun süre korunması doğru bir şekilde yıkanmasına bağlıdır. Yıkama talimatları genellikle ürünün üzerinde yer almaktadır. Bu talimatlara uyulduğu takdirde kızlarınızın zevkle giydiği bu ürünleri daha uzun süre kullanabilirsiniz. Aksi takdirde renkleri solabileceği gibi, şekil değiştirmeleri ve deformasyonlar olabilir. Bu nedenle yıkama talimatlarına uyulmalıdır.

Kız çocuk mayo elde yıkanmalı ve asarak kurutulmalıdır. Sıkma işlemi yapılmaması gereken bu ürünlerde çamaşır suyu da kullanılmamalıdır. Kuru temizleme yapılmaması gereken ürünler ütülenmemelidir.

 

Bu talimatlara göre yıkanan mayolar daha uzun süre kullanılabilir.

ÇOCUK MAYO FİYATLARI

Çocuk mayo fiyatları, mayonun üretiminde kullanılan malzeme, tasarım detayları, ürünün boyutları gibi özelliklere göre değişir.

Bu noktada siz, zevkinize ve bütçenize aynı zamanda kızlarınızın güvenliği ve sağlığına en uygun ürünü bulmak isterseniz KOM mağazaları ya da internet sitesine mutlaka gelmeniz gerekir.

Her zevke ve bütçeye hitap eden modelleri ve uygun fiyatları ile KOM, bu yaz plajların en sağlıklı ve rahat kız çocuklarının sizin kızlarınız olmasını en uygun fiyatları ve birbirinden renkli ürünleri ile sağlayacaktır. 

 

Daha fazlasını oku