kom logo

Plaj Tokası Modelleri

Plaj tokası modelleri yazın deniz ve havuz sezonunun en gerekli ve tamamlayıcı ürünlerinden biridir.

Hem mayo ve bikinilerin şıklığını tamamlayan hem de saçlara şekil vermeyi sağlayan tokalar renk ve desenleriyle de göz alıyor.

Yazın sıcağı malum. Bu sıcak havalarda kadınlara en çok lazım olan aksesuar kesinlikle tokalar. Özellikle uzun saçların enseye ve boyun bölgesine yapışması, terletmesi oldukça rahatsız edici bir durumdur.

Denize veya havuza girerken de saçların salık olması pek tercih edilmeyen bir durumdur. Sudan çıkarken saçların yüze yapışması, her tarafa dolanması işten bile değildir. Bu nedenle kadınların çoğu suya girerken saçlarını toplamayı tercih eder.

Peki plaj tokası modelleri nelerdir? Plaja giderken toka seçimi nasıl olmalı?

Plaj Tokası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Plaj demek kum, tuzlu deniz suyu ve elbette ıslanmak demek. Dolayısıyla toka seçiminde de bu etkenler göz önünde bulundurulmalı.

Kullanılacak toka güneşlenirken kum dolacak ve sık sık ıslanacaktır. Bu nedenle kolay yıkanabilir olması kolay temizlenmesi açısından önemlidir. İçine kum dolabilecek, yıkayamayacağınız ürünlerin kullanım ömrü de kısa olacaktır.

Ayrıca kullanılacak plaj tokasının lastiği de epey önemlidir. Saçınızı sağlam bir şekilde kavraması bir yana lastiğin ıslanma sonrası formunun bozulmaması önemlidir. Sık sık ıslanan plaj tokalarının lastiği kolayca gevşeyebilir. Dolayısıyla kullanım ömrü kısalır. Seçim yaparken lastiği sağlam ürün tercih etmek yararlı olacaktır.

Kadın plaj toka modelleri arasında en çok lastikli tokalar tercih edilse de piyasada pek çok toka çeşidi bulunuyor. Klipsli ya da taraklı tokaların, suya girildiğinde çıkma ihtimali mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Plaj Tokası Çeşitleri Nelerdir?

Tokalar renk ve desenlerin yanında saçı tutma özelliğiyle de farklılık gösterir. Tel toka, mandal toka, klipsli toka, taraklı toka, lastikli toka ve kıstırmalı toka olmak üzere pek çok toka çeşidi bulunuyor.

Kullanılan tül ya da taş detaylar, hatta plajlarda göz kamaştıran deniz kabuklu modeller yazın en sevilen modellerden. Kuş tüylerinden payetlere, inci taşlardan sevimli hayvan figürlerine kadar tokalarda pek çok farklı detay kullanılıyor. Ancak elbette söz konusu plaj tokası ise su ile temas edeceği unutulmamalıdır.

En Çok Tercih Edilen Kadın Plaj Tokası Modelleri

En çok tercih edilen kadın plaj tokası modelleri genellikle lastikli saç tokaları, kalın taç modelleri ya da kıstırmalı tokalar diyebiliriz. Lastikli tokanın kullanım kolaylığı suya girerken çabucak toplamayı sağlar. Çıktıktan sonra da aynı şekilde hemen açarak saçınızı kurutabilirsiniz.

Kalın taçlar ise genellikle denizden çıktıktan sonra saçların rüzgârdan öne gelmesini engellemek için kullanılan şık seçimlerdir.

Plaj Tokası Renkleri

Plaj tokası renkleri tıpkı diğer yazlık ürünler gibi cıvıl cıvıldır. Terlik, güneş gözlüğü ve mayonuza uygun birbirinden renkli tokalar bulabilirsiniz. Dilerseniz uyumlu renklerle saçınızdan plaj terliğinize kadar harika kombinler yapabilirsiniz.

Plaj Tokası Yıkama Talimatı

Plaj tokanızı ürün eğer lastikli bir toka ise, lastiğin formunu kaybetmemesi için çok sıcak suda yıkamamaya dikkat etmelisiniz. Tokalarınızı duş alırken elinizde çabucak yıkayabilirsiniz. Yıkama talimatında makinaya atılmayacağı yazıyorsa dikkate almanızda yarar var.

Plajda kullanılan tokaları güneş kremlerinin, güneş yağlarının, klorun ve güneş ışınlarının yıpratıcı etkilerinden de korumak önemlidir.

KOM Plaj Tokası Fiyatları

Ürün yelpazemizde, plaj kombinlerinizi tamamlayacağınız kullanışlı ve kaliteli plaj tokası seçenekleri bulunuyor.

Vina Batik Desen Kısa Toka, Manu Renkli Desen Kısa Toka, Siyah Milda Çiçek Desen Kısa Toka, Yeşil Minda Desenli Kısa Toka, Beyaz Suguli Düz Renk Yuvarlak Toka KOM tokakategorimizde yer alan lastikli tokalardan bazıları.

Örgü, at kuyruğu, topuz ya da dilediğiniz herhangi bir saç modellerine imza atmanızı sağlayan lastik tokalar, kombinlerinizi eşsiz bir dokunuşla zenginleştirecek. Kaliteli KOM kumaşı ve sağlam lastiğiyle saçlarınızı mükemmel bir şekilde kavrayacak.

Daha gösterişli bir toka arıyorsanız haki ve kırmızı renk seçenekleri bulunan Talia Parlak Simli Kumaş Kısa Toka çeşitlerine göz atabilirsiniz.

Bikininize uyacak aynı renk ve desenlerde bir toka arıyorsanız MOR Memuna Renkli Desenli Uzun Toka tam size göre! Çiçek desenli mor mayonun kumaşından tasarlana lastik toka her detayıyla şıklığınızı tamamlıyor.

Mint, siyah ve beyaz renkleri ile Sugu Düz Renk Uzun Toka bu yaz en sevdiğiniz aksesuar olmaya aday. Lastik tokan ın altından uzanan tül detayı saç modellerinize ayrı bir güzellik katacak.

Birbirinden zarif ve kullanışlı tüm saç aksesuarlarını incelemek için hemen tıklayın!


Daha fazlasını oku