kom logo

Plaj Çantası Modelleri

Plaj çantası modelleri tatile çıkarken en çok incelenen ürünlerden biridir. Denize ya da havuza giderken ihtiyaç duyulan ürünlerin taşınması amacıyla tasarlana plaj çantaları fonksiyonelliğiyle kurtarıcı ürünlerdendir.

Plaj çantaları havlu, yedek çamaşır, kıyafet, su, telefon, gözlük, anahtar gibi ihtiyaç duyulan tüm ürünleri taşıyabilecek kapasitede tasarlanır. Genellikle tek büyük bir göz ya da iki üç bölmeli çok cepli tasarımlar mevcuttur.

Geniş bir gözün yanında ıslaklarla kuruları ayırabilmek için ekstra göz ya da yalnızca ıslak çamaşırlara özel su geçirmez ayrı bir gözü bulunan çantalar da oldukça kullanışlıdır.

Bunun yanında telefon, para veya anahtar gibi güzel muhafaza edilmesi gereken eşyalar için özel cebi bulunan plaj çantası modelleri de vardır.

Fermuarlı, cırtlı, düğmeli ya da çıt çıtlı açma kapama kısmının yanında hasır, plastik, kumaş gibi malzemelerden üretilen plaj çantaları renk ve desen seçenekleriyle de bol çeşit sunar.

Plajda Kullanılacak Çantanın Kumaşı

Plaj çantası kumaşı bez olabileceği gibi hasır plaj çantası ya da plastik plaj çantası modelleri de mevcuttur. Kumaş seçiminde kolay temizlenebilir olması ve taşınacak eşya miktarı göz önünde bulundurularak sağlamlığı oldukça önemlidir.

Plajda çanta içine kum mutlaka girecektir. Dolayısıyla denizden her dönüşte diğer eşyalarla çantanın da yıkanması gerekebilir. Temizliğin kolay olması, leke tutmaması ve sık yıkanmaya dayanıklı kumaşlar, plaj çantanızın uzun süreli kullanılmasını sağlar.

Ayrıca güneşe sıklıkla maruz kalacak çantanın renginin solması da olası bir durumdur. Bu nedenle kumaşın rengi de önemlidir.

Cepli Plaj Çantası

Plaj çantası seçerken kaç adet göze sahip olduğuna mutlaka dikkat etmelisiniz. Bazı çantalar büyük ve tek göz şeklinde tasarlanırken bazı modeller de ise birden fazla cep seçeneği bulunur. Eğer telefon, anahtarlık gibi eşyalarınızı plaj çantanızda muhafaza edecekseniz, bunlar için özel cebi olan çanta modellerini seçebilirsiniz. Çanta içinde ayrı, daha küçük ve genellikle fermuarlı bir cep şeklinde tasarlanan taşıma cebinde telefon, para gibi ihtiyacınız olan değerli eşyalarınızı saklayabilirsiniz. Ayrıca ıslak çamaşırlara da temas etmesini önlemiş olursunuz.

Islak kıyafetlerle kuruların ayrılmasını sağlayan su geçirme gözü bulunan plaj çantaları da oldukça kullanışlıdır. Denizden çıkınca ıslak eşyalarınızı güzelce katlayarak bu göze yerleştirebilir ve ıslakların kuru eşyalarınıza temasını engelleyebilirsiniz.

Plaja giderken pek çok eşya götürüyoruz. Güneş kremi, losyon gibi akma olasılığı yüksek ürünler de bunlardan bazıları. Bu ürünleri saklayabilmek için plaj çantası içinde ayrı bir göz olması işinizi epey kolaylaştıracaktır.

Plajda Kullanılacak Çanta Nasıl Kapanmalı?

Tüm çanta modellerinde olduğu gibi plaj çantalarında da kapatma kısmında farklı tasarımlar kullanılır. Peki, fermuar, çıt çıt, cırt ya da düğme gibi kapatma ürünlerinin hangisi plaj çantaları için daha uygundur?

Kuşkusuz ki fermuar en güvenilir seçenektir. Çantanın ağzının komple kapanmasını sağlayan fermuar, aynı zamanda çanta içine kum ya da taş gibi maddelerin kaçmasını da engeller. Üstelik güvenlik açısında da daha koruyucudur.

Ancak güvenilir bir yerde denize girecekseniz, sürekli fermuar açıp kapatmak istemiyorsanız düğmeli ya da çıtçıtlı modelleri de tercih edebilirsiniz.

Kadın Çantası

Kadın plaj çantası hem şıklığı tamamlayacak hem de tüm eşyaların rahatlıkla taşıyabilecek şekilde üretilir. Plaja ailece gidilmesi durumunda genellikle tüm eşyalar kadınların çantasında yer alır. Çocukların ihtiyaçları, anne babanın ihtiyaçları derken çantanın dolup taşması kadın plaj çantalarının daha fonksiyonel tasarlanması gerekliliğini doğurur.

Dolayısıyla eşyanız çoksa bol cepli çantaları tercih etmenizde yarar var.

Erkek Çanta

Erkek plaj çantaları kadınlara nazaran biraz daha küçük olabilir. Ancak erkek plaj çantasında da telefon, anahtarlık, para gibi özel eşyalar için ayrı güvenli bir cep olması önemlidir.

Çocuk Çanta

Plajın en renklisi elbette ki çocuk plaj çantalarıdır. Çocuklar için özel tasarlanan rengarenk bu çantalar sevimli hayvan figürleri, çizgi film karakterleri ya da süper kahramanların fotoğrafları ile süslenir.

Çocukların üzeri sık sık ıslanacağı ve kıyafet değişimi sıklıkla yapılacağı için çocuk çantalarında bol cep seçeneği bulunmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca bez, mama gibi ihtiyaçlar için özel saklama gözü ya da termoslu cep bulunması işinizi kolaylaştırabilir.

Hasır Çantası

Hasır plaj çantası en şık modellerden biridir. Yazın atmosferine uygun hasır tasarımlar şıklığınızı tamamlarken eşyaların da kolayca taşınmasını sağlar.

Büyük Plaj Çantası

Büyük çantalar kalabalık aileler ya da eşyası çok olan kişiler için idealdir. Plaj havlusundan yedek kıyafetlere kadar tüm ihtiyaçları toparlayan büyük plaj çantası seçimi elbette tercihe bağlıdır. Eğer eşyanız çok değilse daha küçük modellerden de seçebilirsiniz.

Renkleri

Model çeşitliliğinin yanında renk çeşitliliği de bir hayli fazladır. Ancak renkli bir çanta tercih edecekseniz doğrudan güneşe maruz kalmamasına dikkat etmelisiniz. Bu çantanızın renginde solma ve yıpranmalara sebep olacaktır.

Yıkama Talimatı

Plaj çantalarının yıkama talimatına uyulması kullanım ömrünü uzatır. Neredeyse her gün yıkanacak olması nedeniyle dayanıklı kumaşları seçmeniz ve tavsiye edilen yıkama şekline uymanız çantanızı formu bozulmadan, rengi atmadan uzun süre kullanmanızı kolaylaştırır.

KOM Plaj Çantası Fiyatları

KOM’un kullanışlı ve göz alıcı plaj çantası modelleriyle bu yıl plaja renk katmaya hazır mısınız?

Yaz modasında şıklığını tamamlayacak iddialı bir plaj çantası arıyorsan Shine Parlak Fermuarlı Çanta tam sana göre!

Kahve, haki, bej, siyah ve beyaz renklere sahip Shine parlak fermuarlı çanta, plaja özel dizaynıyla şıklık ve fonksiyonelliği bir arada sunuyor.

Fermuarlı yapısı sayesinde eşyalarınızı kumdan ve rüzgardan koruyan çanta parlak yapısıyla da şıklık katar.

Derinlik: 31cm. En: 43cm. Boy: 29cm. ölçülerinde olan Shine çanta içinde ilave bir cep bölmesi bulunur. Kaliteli kumaşı uzun süre formunu korur.

Pliseli yapısı ile kombininize şıklık katacak Melissa Pliseli Düz Renk Çanta modellerinin; gri, petrol yeşili, siyah ve taş renkleri bulunuyor. İçinde ilave bir fermuarlı cep bölmesi bulunan çantanın ölçüleri ise En: 57cm. Boy: 43cm.

Mavi, pembe, siyah ve yeşil düz fon renkleri üzerine beyaz çizgileriyle Retro bir havaya sahip Janiel Çizgili Çanta seçenekleri de oldukça kullanışlı.

Kaliteli kumaşıyla uzun süre formunu koruyan çanta içinde ilave bir cep bölmesi daha bulunuyor. Çantanın ölçüleri ise; Derinlik: 20cm. En: 30cm. Boy: 35cm.

Yüksek kaliteli kumaşlardan üretilmiş Kom çantalarınızı; güneş kremlerinin, güneş yağlarının, klorun, güneş ışınlarının yıpratıcı etkilerinden korumak için kullanım ve yıkama talimatlarınıza uymanız önerilir.

Daha fazlasını oku