kom logo

TOPARLAYICI SÜTYEN MODELLERİ

(56)
Sırala

Toparlayıcı Sütyen Modelleri ve Fiyatları

Toparlayıcı sütyen modelleri, kadınların kendini daha kusursuz hissetmesini sağlayan iç çamaşırlarından belki de en önemlisidir. Giyilen şık bir bluz, gömlek ya da kazağın görünüşünün olması gerektiği olmasını sağlar ve kötü görünümü engeller. Göğüsleri bu sütyenler ile daha dik daha şekilli ve toplu duran kadınlar kendilerini daha iyi, mutlu ve fit hissederler. Bu durum da hayatlarının her anlarına yansır.

Toparlayıcı Sütyen Modelleri

Eskiden toparlayıcı sütyen denildiğinde akla renksiz, kalın askılı ve hiçbir cazibesi olmayan modeller gelirdi. Günümüzde ise bu sütyenler de gerek danteller, gerekse de desenler ile daha göz alıcı hale geldi ve günün her saati, her kıyafetin altında kullanılabilecek modellerde üretilmeye başlandı. Kadınların tercihine ve göğüs şekillerine göre farklı farklı modellerde üretilen bu modellerin içinden hem göğüs şekline hem de zevke göre seçim yapılabilir. Tabii cezbedici modeller arasında tercih yapmak o kadar da kolay değil… Kom tarafından üretilen bazı minimizer sütyenler ve özellikleri aşağıdaki gibidir:

Vintage Toparlayıcı Dantel Sütyen

Ayarlanabilir askıları ve balenli oluşu ile öne çıkan Vintage toparlayıcı dantel sütyen kapsız ve desteksizdir. Büyük bedenler için özel ve konforlu kesimdedir, özel askı ve sırt tasarımı sayesinde sırt ağrılarına çözüm sağlar. Mükemmel toparlayıcı ürün telli ve kapsızdır. Retro bir dokunuş, göğsü tam kavrama ve toparlama özelliğiyle hareket özgürlüğünü sağlar. Vintage bikini ile takım yapılabilir. Dekoratif danteli ve yumuşak kumaşı kendinizi özel hissetmenizi sağlar ve rahattır.

Liz Hafif Toparlayıcı Sütyen

Ayarlanabilir sabit askılı olan bu model hafif toparlayıcıdır. Balenli ve tellidir. Kaplı ve desteksiz olan bu modelin kapları çift katmanlıdır ve içini göstermez. Desteksiz, kaplı ve telli yapısıyla son derece rahattır. İpeksi yumuşak kumaşı cilt dostudur. Dekoratif dantel detayı şıklık katar. Elastanı, günlük kullanımda ürünü daha esnek hale getirir, şeklini korumasını ve üzerinize tam oturmasını sağlar.

Sofia Balkonet Toparlayıcı Sütyen

Büyük bedenler için özel ve konforlu kesimdedir, özel askı ve sırt tasarımı sayesinde sırt ağrılarına çözüm sağlar. Mükemmel toparlayıcı ürün telli ve kapsızdır. Koltuk altını ve göğsü toparlayarak estetik görünüm kazandırır. Dekoratif danteli ve yumuşak kumaşı kendinizi özel hissetmenizi sağlar ve rahattır.

Romance Toparlayıcı Dantel Sütyen

Dantelli, balensiz toparlayıcı bir sütyendir. Kapsız ve desteksiz olan bu model ayarlanabilir askılara sahiptir. Büyük bedenler için özel ve konforlu kesimdedir, özel askı ve sırt tasarımı sırt ağrılarına çözüm sağlar. Koltuk altını ve göğsü toparlayarak estetik görünüm kazandırır. Danteli ile şık bir görünüm sunar.

Carmina Baskılı Toparlayıcı Sütyen

Büyük bedenler için üretilen bu model telsiz ve kapsızdır. Koltuk altını ve göğsü toparlar. Kendinden desenli yumuşak bir kumaşı vardır kendinizi özel hissetmenizi sağlar ve rahattır. Yanları balenlidir, bu sayede koltuk altını toparlar.

Serena Dikişsiz Toparlayıcı Sütyen

Telsiz ve kapsız olan bu model, özel askıları omuzdaki baskıyı azaltır, sırt tasarımı sayesinde sırt ağrılarına çözüm sağlar. Koltuk altını göğsü toparlayarak estetik görünüm. Yumuşak kumaşı bebeksi bir his verir Balensizdir. Ayarlanabilir sabit askılıdır.

Daha fazlası için KOM’a gelip zevkiniz ve göğüs şeklinize en uygun toparlayıcı sütyeni alabilirsiniz.

Toparlayıcı Sütyen Nedir?

Toparlayıcı sütyen kendilerine özgü kesim ve kupları sayesinde göğsü tamamen kavrayan, bu özelliği ile sarkmış, şekilsiz ve dağınık duran göğüsleri toparlayan iç çamaşırıdır. Toparlayıcı özellikteki sütyenler, esnek yapıları ile göğüs ve sırt bölgesini tam anlamıyla sarar. Göğüslerin daha dik durmasına sağlar. Büyük beden göğüs ölçülerine sahip olan kadınların kurtarıcısıdır. Bu sayede kadınlar daha fit ve güzel bir görünüme kavuşur. Küçültücü sütyen olarak da bilinirler. Bir diğer ismi de minimizer’dir. Daha çok göğüs bedeni yüksek ve sarkık göğüsleri olan kadınların tercih ettiği sütyenler arasındadır. Destekli yani push up sütyenlerle karıştırılmaması gereken iç çamaşırlarıdır. Push up sütyenler toparlayıcı özelliktekilerin tam tersine daha büyük göğüs isteyenlerin tercihidir. Bazı göğüsler yanlış iç çamaşırı kullanımı, hamilelik, genetik özellikler, aşırı kilo alma- verme, yaşlılık vb. gibi nedenlerle sarkabilir ve koltuk altlarına doğru yayılabilir. Bu durum kadınların kabusu olabilir zira güzellikleri sarkık göğüsleri nedeniyle gölgelenebilir. Bu durumu ortadan kaldırıp göğüslerinin daha güzel görünmesini ve istedikleri dekolteyi giymeyi isteyen kadınlar kurtarıcı çözümler ararlar. Bu çözüm ameliyat değilse toparlayıcı sütyen kullanmaktır. Bu sütyenlerin belli başlı özellikleri vardır.

 • Daha kalın askılara sahiptir.
 • Daha geniş kupludurlar.
 • Göğü tamamen sararlar.
 • Koltuk altına kadar uzanır ve dağınık görünen göğsü toparlarlar.

Fonksiyonel yapıları ile göğüslere yeniden form kazandıran minimizer sütyen, özellikleri ile göğüsleri daha küçük gösterirler. Tüm bu saydığımız özellikleri sayesinde göğüsleri daha dik, şekilli ve toplu gösteren bu iç çamaşırları şıklık, güzellik ve konfora aynı anda sahip olmak isteyen kadınların vazgeçilmezleri arasındadır. Günlük bir kıyafetin ya da bir abiye bir elbisenin altında da aynı rahatlıkla kullanılabilirler. Spor yaparken rahatlıkla kullanılabilecek olan minimizer sütyenler gelinliklerin altında da mükemmel sonuçlar verir. Bu sütyenler penye veya pamuklu kumaşlardan üretilebildikleri gibi dantelli oldukları zaman daha şık bir görünümü sunarlar. Genellikle sabit askılıdırlar. Ama ayarlanabilir askılı modelleri de vardır. Balenli, balensiz, kupsuz, kuplu, desteksiz gibi birbirinden farklı özellikleri olan toparlayıcı sütyenler vardır. Kısaca bunlara da değinmek gerekir:

 • Balenli: Sütyenlerin göğüs altını çevreleyerek daha dik ve toplu görünmesini sağlayan, kumaş içine yerleştirilerek vücuda zarar vermesi engellenen, yarım daire şeklindeki demir yada plastik çubuklara balen Balenler toparlayıcı sütyenlerde baş aktörler arasındadır. Göğüs tipi üçgen ve sivri olan kadınlar yandan toparlayıcı sütyen ve destekli ürünler kullanmalıdır.
 • Balenli toparlayıcı sütyen;Bu göğüs tipi için en doğru sütyendir. Balenli tip sütyenlerin tercih edilmesi hem göğse destek sağlar hem de omuzlara fazla yük binmesini engeller.
 • Balensiz: Sabit askıları ile balenli sütyenlerin konforunu sunar ve göğüsleri hem toparlar hem de daha küçük gösterir. Telsiz toparlayıcı sütyen de denmektedir.
 • Kupsuz: Sert ve kalıplı kupları olmadan tasarlanan kupsuz toparlayıcı sütyenler göğüslere ideal şeklini vermekte yardımcıdır.
 • Kuplu: İnce ve yumuşak süngerlere sahiptir. Bu süngerler göğüs uçlarını gizlemek için birebirdir.
 • Kuplu minimizer sütyenler, göğüsleri küçülten, daha şekilli ve dik gösteren özelliklere sahiptir.
 • Desteksiz: Kadınların toparlayıcı iç çamaşırı istemesinin altında göğüslerinin dik göstermenin yanı sıra daha küçük göstermek de vardır. Büyük göğüslere sahip kadınların destekli sütyen kullanması ise tam tersi bir etki yaratacak ve göğüsleri daha büyük gösterecektir. Bu nedenle minimizer sütyenlerin desteksiz olması gerekmektedir. Ancak göğüs şekli destekli modelleri kullanmayı gerektiren kadınlar da vardır. Örneğin yuvarlak ve bitişik göğüslere sahip kadınların destekli toparlayıcı sütyen kullanmaları gerekir.

Toparlayıcı Sütyen Renkleri

Toparlayıcı sütyen renkleri klasik olarak öncelikle beyaz, siyahtır. Özellikle siyah ve beyazın tartışmasız bir üstünlüğü varken ten rengi sütyenler de tercih listesinin ilk sıralarında yer alır. Ancak açık pembeler, kırmızılar, lacivertler, yeşilin tonları, bordolar, vizonlar da kendisini minimizer sütyenlerde kendini gösterir. Gülkurusu, ekru, pudra, krem, gri gibi ara renkler de çokça tercih edilen renkler arasındadır. Rengarenk toparlayıcı sütyenler ile kendinizi daha güzel ve çekici hissetmek sizin elinizde. Çünkü sütyenlerde renk tercihi tamamen ürünleri kullanacak olan kadınlara kalmış bir detaydır. Stillerine uygun renkleri bulan kullanıcılar iç giyimde de şıklığın, rahatlığın, çekiciliğin yolunu keşfetmiş olurlar.

Toparlayıcı Sütyen Desenleri

Minimizer sütyen modelleri sade ve düz olabildiği gibi kendinden desenli forma da sahip olabilir. Çamaşırlar, desenli yapıları ile daha da cazip hale gelmektedir. İç çamaşırlarında sadeliği değil desen detayları ile görselliği tercih eden kadınların öncelikli tercihleri desenli modellerdir. Kadınlar desen detaylı bu çamaşırlar ile hem iç hem de dış şıklığı bir araya getirmektedir.

Toparlayıcı Sütyen Yıkama Talimatı

Alınan bir iç çamaşırını uzun süre kullanabilmek için yıkama talimatlarına harfiyen uyulmalıdır. Toparlayıcı sütyenlerin de elde yıkanması gerekmektedir. Asarak kurutulması gereken bu çamaşırların kurutma makinasında kurutulmaması tavsiye edilir. Çamaşır suyu ile yıkanmaması gereken minimizer sütyenleri ütülemekten de kaçınılmalıdır.

Toparlayıcı Sütyen Fiyatları

KOM’un iç çamaşır model çeşitleri çevreci teknolojileri, kaliteli kumaş ve malzeme kullanımıyla bir araya getiriyor. İncelikli olduğu kadar güçlü çizgilere sahip, her beden, her zevk ve her ihtiyaca hitap eden modeller, en uygun fiyat avantajıyla tüketicilere sunuluyor. Siz de kaliteli ve şık toparlayıcı sütyenleri ister mağazalarımızdan isterseniz internet sitemizden en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

SSS:

Minimizer sütyenler ile ilgili kadınların aklına takılan pek çok soru vardır. Bu sorular ve cevapları aşağıda sizleri bekliyor:

Balenli toparlayıcı sütyen ne demek?

Demir veya plastik gibi çubuklarla alt kısmı çevrelenmiş sütyenler balenli sütyen olarak tanımlanır. Balenler genellikle kapsız ve toparlayıcı sütyen modellerinde kullanılır. Balenli tip sütyenler göğse destek sağlayarak daha dik, dolgun ve yuvarlak görünmesini sağlamasının yanı sıra omuzlara fazla yük binmesini engeller.

Hangi sütyen göğsü küçük gösterir?

Göğüsleri küçük gösteren sütyenler, genel olarak toparlayıcı sütyen olarak adlandırılır. Göğüsleri tamamen sararlar ve sarkmış ve dağınık görünen göğüslerin daha dik ve toplu görünmesini sağlarlar. Bu sütyenler göğüsleri bir bedene kadar daha küçük gösterirler.

Minimizer sütyen ne demek?

Minimizer sütyen, göğüsleri olduğundan daha küçük göstermek için tasarlanan sütyen anlamına gelmektedir. Küçültücü sütyen olarak da adlandırılırlar. Özellikle büyük ve bazı nedenlerle sarkık göğüslere sahip kadınların tercih ettiği, toparlayıcı özelliğe sahip, göğüslere daha küçük görünüm kazandıran sütyen modelidir. Toparlama özellikleri sayesinde göğüslerin daha dik, toplu ve şekilli durmasına yardımcı olur. İster günlük kıyafetlerin altına, ister spor yaparken, isterseniz de şık gece elbiselerinin altına rahatlıkla giyilebilen bu sütyenler konfor ve şıklığı aynı anda sunmaktadır. 

Daha fazlasını oku