kom logo

DANTELLİ SÜTYEN MODELLERİ

(49)
Sırala

DANTELLİ SÜTYEN MODELLERİ VE FİYATLARI

Dantelli sütyen, kadın iç giyim denince ilk akla ürünlerin başında gelir. İç giyimine de özen gösteren kadınların tercihi dantelli iç çamaşırları arasında özel bir yeri olan bu ürünler, hem göğsü koruma, hem de güzel gösterme amacıyla giyilir. Kırmızı ve siyah dantel olanları, transparan olduğunda daha fantezi giyim olarak kabul edilse de kullanıcılarına daha bir seksapalite kattığı da gerçektir. Fransızların dünyaya hediye ettiği dantel ile sütyen günümüzde birbirinden ayrılmaz iki parça olarak düşüldüğünden dantelli modellerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Çünkü kadınlar dantel sütyenlerin yarattığı romantik güzellikten hoşlanmaktadırlar.

DANTELLİ SÜTYEN NEDİR?

Dantelli sütyen, dantelden yapılmış iç çamaşırını ifade eder. Bu sütyenler file benzeri desenlere sahip olabilecekleri gibi ve şeffaf bir görünüm de sunarlar. Tasarımlarının güzelliğinin yanı sıra cilde dokunuşları da son derece yumuşak olan dantelli iç çamaşırları kadınlar arasında geçmişte de popülerdi şimdi de son derece popülerdir. 1960'lı yıllara kadar dantelli modeller çok öne çıkmasa da bu tarihten itibaren moda dünyasının en önemli trendlerinden biri olmuşlardır. Ortaya çıktıkları andan itibaren modaya damga vuran dantelli sütyen modelleri o gün bugündür kadınların gardroplarının vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Kadınların vücut yapıları ve zevklerine göre seçim yapabileceği pek çok modeli ve çeşidi vardır. Balenli, dolgulu, yarım, straplez, büstiyer, bralet gibi modeller içinden tarzınızı ve sizi en çok yansıtan dantelli sütyeni seçebilirsiniz.

DANTELLİ SÜTYEN MODELLERİ

Göğüsleri dış etkilerden korumak, kıyafetin altından belli olmasını engellemek, daha dik görünmesi sağlamak için kullanılan iç çamaşırları olarak tanımlanan sütyenlerin en göz alıcı türü dantelli olanlarıdır. Dantel, sütyene zarafetin ve çekiciliğin zirvesine ulaşması için ihtiyacı olan o son dokunuşu verir. Amerikalı Caresse Crosby tarafından icat edildiğinden bu yana devrim niteliğinde değişimler geçiren ve göğüsleri daha da güzel hale getiren bu iç çamaşırları, dantel eklenerek bambaşka bir forma kavuşmuştur. Tamamı da ya da belli bir bölgesi dantel ile çevrelenen sütyenler göğsü daha iyi kavramasının yanı sıra, doğru bakım yapıldığında daha uzun süre kullanılabilmektedir. Bu iç çamaşırlarını tercih etmenin pek çok sebebi olabilir ama ilk sıradaki neden aslında daha estetik görünmektir. Vücuda tam oturarak da kadınların kendilerini daha rahat ve güvende hissetmelerini sağlar. Bunca yararı olan dantelli sütyenler, tam dantelli, yarım dantelli, şeffaf, toparlayıcı, balenli ya da desteksiz başta olmak üzere farklı modellere sahiptir. İç giyimine önem veren şık kadınlar bu modeller arasından vücutlarına ve tarzlarına en uygun olan modeli tercih ederler. İster tam, ister yarım bir dantelli sütyenle iddialı görünmek mümkündür, ayrıca bluz, ceket veya v yakalı bir tişörtün altında da kullanarak daha kadınsı bir görüntü elde edilebilir. Dekolte bir elbise ya da şık bir bluz, doğru bir dantelli sütyen ile çarpıcı bir etki yaratacak düzeye gelebilir. Dantelli modeller diğerlerine göre daha düşük kesilirler, bu nedenle push-up etkileri diğerlerine göre daha güçlüdür.

Tam Dantelli

Tam dantelli sütyenler adı üzerinde tamamı dantelden üretilmiş iç çamaşırıdır. Özel gün ve gecelerin sütyenidir dersek yanlış söylemiş olmayız. Kadınlar bu model içinde kendilerini daha çekici ve baş döndürücü hissederler.

Destekli Dantelli

Destekli sütyenler hem küçük göğüslü hem de göğüslerinde sarkma olan kadınlar için üretilmiş bir modeldir. Burada sütyenin, alt ve yan kısımlarında dolgu malzemesi vardır. Bu dolgu göğsü sıkıştırarak yukarı doğru kaldırır. Eğer destekli sütyene bir de dantel detayı eklenirse bu kez ortaya destekli dantelli model çıkar. Kadınlar hem güzel hem de estetik bir dokunuşla kendilerini daha iyi hissederler.

Şeffaf Dantelli

Şeffaf dantelli sütyende kullanılan dantel transparan da diyebileceğimiz nitelikte şeffaftır. Bu model daha da seksi olmak isteyen kadınların gözdesidir. Bu modelde balenli ve balensiz, dolgulu ya da dolgusuz gibi birçok farklı ürün seçenekleri mevcuttur.

Yarım Dantelli

Yarım sütyen göğsün yaklaşık yarısını kaplayan ve göğüs altından kaldırma etkisi göstererek göğüsleri daha dik ve derli toplu tutan sütyendir. Bu model iç çamaşırlarında da şıklık faktörü dantellerle sağlanmaktadır.

Bridal Dantelli Üçgen

Görünüş olarak v harfini anımsatır. Daha ayrık duran bir modeldir. Kaplı ve telli yapısıyla son derece rahattır. Dantel detayı şıklık katar. İpeksi parlaklıkta yumuşak kumaşı cilt dostudur ve daha iyi hissetmenizi sağlar. Elastanı, günlük kullanımda ürünü daha esnek hale getirir, şeklini korumasını ve üzerinize tam oturmasını sağlar.

Martına Toparlayıcı Dantelli Sütyen

Esnek dantel özelliğiyle konforu teninize getiren Martina toparlayıcı dantelli sütyen göğüs ölçüsünü bir beden küçültmek için özel ve konforlu kesimdedir. Özel askı ve sırt tasarımı sayesinde sırt ağrılarına çözüm sağlar. Mükemmel toparlayıcı ürün tellidir ve göğsü toparlayarak estetik görünüm kazandırır. Dekoratif danteli ve kumaşı, yumuşak ve rahattır.

Desteksiz Dantelli

Desteksiz sütyenler, hiçbir özelliğe sahip olmayan ve boş cup olarak nitelendirilen iç çamaşırı türüdür. Görselliği ve şıklığı dantel detayları ile sağlanırken, kullanımı oldukça rahattır.

Amour Dantelli Yumuşak Kaplı

Büyük ve orta göğse hitap eder, özel askı ve sırt tasarımı sayesinde sırt ağrılarına çözüm sağlar. Mükemmel toparlayıcı ürün tellidir. Koltuk altını ve göğsü toparlayarak estetik görünüm kazandırır. Dekoratif sırt danteli ve yumuşak kumaşı kendinizi özel hissetmenizi sağlar ve rahattır. Amour külot ve Amour Yüksek bel külot ile kombinlenebilir. Kaplı ama desteksiz bir sütyendir.

Vintage Toparlayıcı Dantel

Büyük bedenler için özel ve konforlu kesimdedir. Mükemmel toparlayıcı ürün telli ve kapsızdır. Retro bir dokunuş, göğsü tam kavrama ve toparlama özelliğiyle hareket özgürlüğünü sağlar. Vintage bikini ile takım yapılabilir. Dekoratif danteli ve yumuşak kumaşı kendinizi özel hissetmenizi sağlar ve rahattır. Toparlayıcı balenli bir sütyendir.

DANTELLİ SÜTYEN TAKIMLARI

Dantel detayları ile daha şık hale getirilen sütyenler tek olarak satın alınabilir. Bu durumda sütyeni uygun renkte bir külotla kombinlemek gerekecektir. Hiç uğraşamam diyenlerdenseniz sütyen takımı almanızı tavsiye ederiz. Burada sütyen ile aynı kumaş ve dantellerden yapılan külot söz konusudur. Takım sütyenler daha fazla görsellik ve şıklık vaat etmektedirler.

DANTELLİ SÜTYEN RENKLERİ

Göz alıcı renklere sahip dantelli sütyenler artık her kadının çekmecesinde en az bir tane bulunmaktadır. Burada renk seçimi tamamen kullanacak kişinin zevkine ve hangi kıyafetin altına giyeceğine bağlıdır. En çok tercih edilen renkler beyaz, siyah ve kırmızı olurken, pembeler, maviler, lacivertler, bordo, mor, gri ya da vizon gibi ara renkler de fazlasıyla alıcı bulmaktadır.

DESENLERİ

Dantelli kadın sütyen modelleri sade ve düz olabildiği gibi desenli forma da sahip olabilir. Çamaşırlar, desenli yapıları ile daha da cazip hale gelmektedir. İç çamaşırlarında sadeliği değil desen detayları ile görselliği tercih eden kadınların öncelikli tercihleri desenli modellerdir. Kadınlar desen detaylı bu çamaşırlar ile hem iç hem de dış şıklığı bir araya getirmektedir.

YIKAMA TALİMATI

Alınan bir iç çamaşırını uzun süre kullanabilmek için yıkama talimatlarına harfiyen uyulmalıdır. Dantelli sütyenler söz konusu ise elde yıkama yapılmalıdır. Sıkma işlemi yapılmamalıdır Asarak kurutulması gereken bu ürünler kurutma makinasında da kurutulmamalı, yıkama işlemi sırasında da çamaşır suyu kullanılmamalıdır. Kuru temizleme yapılmaması gereken dantel sütyenleri ütülemekten de kaçınmak gerekmektedir.

FİYATLARI

KOM’un iç çamaşır model çeşitleri çevreci teknolojileri, kaliteli kumaş ve malzeme kullanımıyla bir araya getiriyor. İncelikli olduğu kadar güçlü çizgilere sahip, her beden, her zevk ve her ihtiyaca hitap eden modeller, en uygun fiyat avantajıyla tüketicilere sunuluyor. Siz de kaliteli ve şık dantelli sütyenleri ister mağazalarımızdan isterseniz internet sitemizden en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Sıra dantelli ya da dantelsiz, destekli ya da desteksiz olsun sütyenler ile ilgili kadınların aklına takılan soruların cevaplarını vermeye geldi.

Dantelli sütyen alırken nelere dikkat edilmeli?

Öncelikle sütyenin bedene tam oturduğundan emin olmak gerekir. Fazla dar ya da fazla bol seçilecek bir sütyen göğse zarar verebilir, sarkmalara neden olabilir. Kumaş seçiminde de dikkatli olmak gerekir. Nefes alan, sentetik olmayan kumaşlar seçilirse tahriş ya da kızarıklık gibi sorunlar yaşanmaz. Göğsün büyük ya da küçük olmasına göre de seçim yapılmalıdır. Büyük göğüslü kadınların toparlayıcı dantelli sütyen kullanması gerekirken, küçük göğüslü kadınlar ise destekli sütyenler ile daha güzel görünen göğüslere sahip olabilir.

Bralet sütyen ne işe yarar?

Bralet sütyen, telsiz, kapsız ve kalıpsız olması itibariyle diğer sütyenlerden oldukça farklıdır. Gündelik olarak kullanılabileceği gibi ceketlerin içinde de kullanılır. Büstiyer tipinde oldukları için tek başına pantolon ve şortların üzerine de giyilebilir. Bralet sütyen olarak kullanılır mı? Farklı kullanım şekilleri olan braletler sütyen olarak da rahatlıkla kullanılabilir.

Dantelli sütyen destekli mi desteksiz mi kullanılmalı?

Dantelli sütyenin destekli mi desteksiz mi kullanılacağı tamamen göğsün yapısına ve beden ölçülerine bağlıdır. Göğüslerini olduğundan büyük göstermek isteyenler arasındaysanız ya da küçük göğüslü biriyseniz dantelli destekli sütyen tercih edebilirsiniz. Boş kap ya da dolgusuz sütyen olarak bilinen desteksiz sütyenleri ise göğüslerinin arası normalden daha dar olan kadınlar ise kullanabilirler. Her iki durum da tamamen kadınların tercihine kalmış bir durumdur.

Bedenime uygun sütyeni nasıl öğrenirim?

Bedene uygun sütyeni öğrenmek için ölçüm yapılmalıdır. Sütyen ölçüsü almak iki aşamalı bir işlemdir. Göğüs altı çevresi ve göğüs ölçüleri alınarak nihai beden bulunur. Göğüs altı çevresi santimetre cinsinden ölçülür. Bu ölçülerden birini verir ve beşerli 75-80-85 gibi rakamlar söz konusudur. Harfler ise kup olarak adlandırılan göğüs büyüklüğünü belirler. En küçük kup A'dır. Göğüs çevresi ve göğüs altı çevresi arasındaki fark ise Kup’ı verir. Kup göğüs büyüklüğünü anlatan bir ifadedir. En küçük kup A’dır. En büyük kup ise E’dir. Örneğin göğüs altı ölçüsü 68-72 cm. arasındaysa ve göğüs çevresi 82-84 cm. ise göğüs kup’ı A’dır. İki değer arasında fark arttıkça kup da büyümektedir. Göğüs altı çevresi 88-92 cm olup göğüs çevresi 106- 108 cm ise bu sefer C kup bir sütyen alınmalıdır.

Minimizer sütyen ne demek?

Minimizer sütyen göğüslerin daha küçük görünmesini sağlayan sütyen türüdür Bu iç çamaşırını kullanan kadınların göğüsleri bir bedene kadar daha küçük görünür. Soft push up sütyen nedir?

Soft Push up sütyen yarı destekli sütyen demektir.

Dolgu sütyenin alt kısmındadır. Bu dolgu göğsü sıkıştırarak yukarı kaldırır.

Balenli desteksiz sütyen ne demek?

Demir veya plastik gibi çubuklarla alt kısmı çevrelenmiş sütyenlere balenli denir. Baleni olan ancak kup ve desteği olmayan sütyenler ise balenli desteksiz sutyenlerdir. Balenli dantelli sütyenler genellikle desteksiz modellerdir.

Soft push up ne demek?

Bu tanım yarı dolgu/ destek anlamına gelmektedir.

Sihirli sütyen nedir?

Dolgulu ya da push up sütyenlere sihirli sütyen de denir. Bunun nedeni göğsü bir ya da iki bedene kadar daha büyük göstermesidir. Çamaşırın alt ve yan kısımlarında bulunan dolgu, göğsü sıkıştırarak kaldırır ve daha dik ve büyük görünmesini sağlar.

Jelli sütyen ne demek?

Sütyen kabının içine, göğse destek vermesi için bir jel konduğu takdirde ortaya jelli sütyen çıkmaktadır. Sulu sütyen dendiği de olur.

Lifting sütyen nedir?

Göğüsleri alt kısmından destekleyip kaldıran sütyen modeline verilen isimdir. Push-up sütyenlerden biraz farkı vardır. Push up sütyenler daha dolgun görünüm sağlarken, lifting sütyenler göğüs kütlesini daha iyi göstermeyi amaçlamaktadır. Lotus sütyen ne demek? Dolgusuz ancak liftng özelliği olan sütyene verilen isimdir. Göğüsleri olduğundan daha dik gösterir. Göğsün neredeyse tamamını kapatmaktadır.

Protez sütyen ne demek?

Herhangi bir nedenle göğüsleri alınmış kadınlar için üretilen bir çözümdür. Sütyenin cup bölümünde, cep kısımları bulunur. Bu kısımlara, protez göğüsler yerleştirilir, göğüs varmış hissi yaratılır. Genellikle balensizdirler. Standart bir sütyenden daha geniş üretilirler.

Daha fazlasını oku