kom logo

KADIN KÜLOT MODELLERİ

(107)
Sırala

KADIN KÜLOT MODELLERİ VE FİYATLARI

Kadın külot modelleri, ilk üretildikleri yıllarda bir kadının gövdesinin alt yarısını kapsayacak şekilde tasarlanmışken, 1970’lerden itibaren küçülmeye başlamıştır. Günümüze basic slip külotlardan, brazilian modeline, bikiniden tangaya, hipster külot seçeneğinden, boxera, g-stiringe kadar uzanan modeller kadınların zevkine hitap etmektedir. Külotların üst kısmında lastik bant kullanılır bu sayede vücuda tam oturur. Alt kısmında ise iki bacağın gireceği kadar bir aralık mevcuttur. Kadın külotlarının üretiminde ağırlıklı olarak penye, pamuklu kumaşlar kullanılmaktadır. Düşük ya da yüksek bel, dantelli, düz, desenli, renkli onlarca modeli olan külotlar doğru kıyafetlerin altında oldukları zaman kadınların kendilerine daha çok güven duymasını, kıyafetlerin de daha kusursuz görünmesini sağlamaktadır.

KADIN KÜLOT MODELLERİ

Dedik ya kadın külot modelleri ilk üretilmeye başladıklarından bu yana ciddi anlamda çoğalmış ve farklılaşmıştır. Başlangıçta neredeyse tüm alt bölgeyi kapsayan külotlarda kullanılan kumaş azaldığı gibi açıkta bıraktığı yerler de çoğalmıştır. Modeller de zaten adını açıkta bıraktığı cilt miktarından almıştır. Kadın külot modelleri seçiminde pek çok noktaya dikkat etmek gerekir. Külotun kumaşı en önemli ayrıntıdır. Organik, nefes alabilen doğal kumaşların seçilmesi daha sağlıklı bir seçim olacaktır. Bu durum direkt vücudunuz etkileyecektir. Pamuklu kumaş bu konuda açık ara öndedir. Mümkün mertebe sentetik polyester gibi hammaddelerden üretilmiş iç çamaşırlarından kaçınmak gerekir Zira hava ve nem geçirgenlikleri düşüktür. Bu da kadınları enfeksiyonlara açık hale getirir. Öte yandan vücut şekli ve ölçülerine uygun modeller almak gerekir. Önemli olan kalçayı sarmasıdır. Çok dar seçilmiş bir kadın külot sıkmalara ve ciltte tahrişlere neden olurken, bol olanlar katlanmalara neden olarak rahatsızlık verecektir. Alınacak külotun hangi kıyafetlerle kullanılacağı ve rengi de önemlidir. Bu noktaya da dikkat etmek gerekir. Kalın lastikli modeller yerine dikişsiz modellerin seçilmesi ise kıyafetlerin üzerinden belli olmalarını engeller.

BASİC

Klasik külot olarak adlandırabileceğimiz bu ürün türüdür. Kısa, vücuda oturan, genellikle leğen kemiği boyunca kasık ve kalçalara kadar uzanan iç çamaşırı olarak tanımlanabilir. Ön ve arkasında yeterince kumaş bulunmaktadır. Vücudu sarar. Rahat olacak şekilde tasarlanmıştır. En moda iç çamaşırı olmayabilirler ama en rahat külot oldukları kullanan kadınlar tarafından dile getirilmektedir. Ve bu nedenledir ki hala satışları en yüksek olan modeldir.

Dantelli Külot

Her yaştan kadın tarafından kullanılan dantelli külot, iç çamaşırının belirli bir bölgesi ya da tamamının dantelle çevrelenmesi ile üretilir. İç giyiminde biraz daha heyecan isteyenler tarafından tercih edilmektedir.

Hamile Külotu

Hamile külotları, hem kadınların vücudunda büyük değişimler yaratan hamilelik döneminde hem de lohusalık döneminde kullanılan külotlardır. Büyüyen karnı saran ve sıkmayan özel bir iç çamaşır türüdür. Kadınlar bu dönemde normal külotları kullanırlarsa sıkmalar yaşamaktadırlar. Hamile külotları bu durumu ortadan kaldırır ve anne adaylarına sonsuz rahatlık sunar.

Jartier

Jartier, çorapların dizin altında veya üstünde kaymadan durmasını sağlamak için kullanılan lastikli bağa verilen isimdir. Külotlar ile bir bütündür. Külotlu çorapların icadından sonra ihtiyaç olmamasına rağmen, görsellik için özel gün ve gecelerde kullanılmaktadır. İç giyimde şıklığın tamamlayıcı unsurudur.

Brazilian

Adını Brezilyalı kadınlardan alan bu model tanga ve yanları geniş külot modelinin arasında bir modeldir. Ön kısmı geniş ve arka kısmı V şeklindedir. Yanları incedir. Kalçayı aşağı indirerek vurgulayan bir modeldir. Vücut hatlarını iyice ortaya çıkaran bu külotlar çekici bir seçim olmasını yanı sıra iz bırakmayan yapıları sayesinde altına giyildikleri dış giyim ürünlerinden belli olmazlar.

Yüksek Bel

Yüksek bel külotlar göbek deliğinden en 7- 8 cm yukarda olan ve göbeği tamamen saran külot modelidir. Beli ve kalçayı tamamen içine alır. Bel ve karın bölgesinin desteklemeleri sonucunda vücudun daha şekilli görünmesini sağlarken, yüksek konfor sunar.

Pamuklu

Pamuklu kadın külotları günümüzde hala en çok tercih edilen çamaşırlardır. Pamuğun doğal ve organik yapısı, vücudun nefes almasını sağlar. Ter ve ıslaklık emiciliği üst düzeyde olan pamuklu külotlar en sağlıklı külot türü olarak kabul edilir. Cilt dostu külotlar listesinin ilk sırasında yer alırlar. Ve daha fazlası için KOM’a gelebilir, kadın pamuklu kadın külot, saten, dantelli, brazilian ya da hipster modellerinden ihtiyacınız olan neyse zevkinize ve tarzınıza göre seçebilirsiniz. Önce KOM giyilir, sonra dışarı çıkılır…

KADIN KÜLOTU NEDİR?

Kadın külotu üste giyilen pantolon, elbise ya da eteğin kirlenmesini engelleyen, aynı zamanda bu giysilerin cildi tahriş etmesini önleyen iç çamaşırıdır. İç giyim dünyasının en çok kullanılan ürünüdür, hatta olmazsa olmazlar listesinin birinci sırasıdır. Cinsel organın olduğu bölgeyi örtme amaçlı kullanılan külotlar için üretimine başlandığından bu yana en büyük değişikliği geçirmiş iç çamaşırıdır dersek yanlış söylemiş olmayız. 20.yüzyıl sonlarına kadar görsellikten uzak, sadece kullanım kolaylığı düşünülerek üretilen kadın külotlar, 20. yüzyılın ikinci yarısından itibaren evrim geçirmeye ve görselliğe dayalı olmaya başlamıştır. Kumaşları ve modelleri gelişen, boyutu giderek küçülen külotların çekiciliği de giderek arttı. Günümüzde hala gardropların en vazgeçilmez parçasıdır. Çamaşır çekmecesi ya da gardrobunda hiç külot olmayan bir kadın düşünülemez ama onlarcasına sahip olduğu düşünülen milyonlarca kadın vardır.

KADIN KÜLOT RENKLERİ

Kadın külotlar her zevke uygun farklı farklı renklerle üretilirler. Her dönem trend olan renkler olsa da siyah ve beyazın vazgeçilmezliği bu alanda da kendini göstermektedir. Ten rengi, pembe, kırmızı, gri, turuncu derken gökkuşağının diğer renkleri de külotlarda yer alır. Yalın, sade ve doğal renkleri ile daha çok tercih edildikleri bir gerçek olan külotlar tüm kadınları memnun ediyor. Çok renkli bu tasarımlar, iç dünyası rengarenk olan kadınların kullanımında öne çıkıyor. Külot rengi aslında altına giyildiği kıyafetler ile ilgili bir konudur. Çünkü birlikte giyildiği kıyafetten rengi belli olan külotları doğal olarak kimse istemez. Bu nedenle açık renk kıyafetlerin altına koyu külotlar giyilmemesi gerekir. Açık renk pantolonların altına ten rengi bir iç çamaşırı giymek en doğru hareket olacaktır. Koyu renk olmasına rağmen dar olan kıyafetlerin altına da mümkün mertebe koyu renkli çamaşırlar giyilmelidir ki hareket halindeyken belli olmasın.

KADIN KÜLOT DESENLERİ

Kadın külot modelleri sade ve düz olabildiği gibi desenli forma da sahip olabilir. Tercih edilen desenler genellikle çiçek ya da geometrik şekiller olduğu kadar dantel desenleridir. Leopar, puantiyeli, çizgili, kalp ya da yazılı desenli külotlar da kadınların en çok tercih ettiği modellerdir. Külotlar desenli yapıları ile daha da cazip hale gelmektedir. İç çamaşırında sadeliği değil desen detayları ile görselliği tercih eden kadınların öncelikli tercihleri desenli modellerdir. Kadınlar desen detaylı bu külotlar ile iç dünyalarını da zenginleştirmektedirler.

KADIN KÜLOT YIKAMA TALİMATI

Kadın külot modellerinin şeklinin ve renginin uzun süre korunması doğru bir şekilde yıkanmasına bağlıdır. Yıkama talimatları genellikle ürünün üzerinde yer almaktadır. Bu talimatlara uyulduğu takdirde külotlarınızı daha uzun süre kullanabilirsiniz. Aksi takdirde renkleri solabileceği gibi, şekil değiştirmeleri de olabilir. Külotlar genel olarak en fazla 30 derece sıcaklıkta yıkanmalı, kurutma makinasında kurutulmamalıdır. Çamaşır suyu ile yıkanmaması gereken ürünlerin ütülenip ütülenmeyeceği kumaş cinsine bağlıdır. Bazı kumaşlar düşük ısıda ütülenebilirken, bazılarını ütülemekten kaçınmalısınız. Bu talimatları öğrenmek için satın aldığınız her ürünün etiketine mutlaka bakmalısınız.

KADIN KÜLOT FİYATLARI

Külot fiyatları öncelikle seçilen ürünün kumaşına bağlıdır. Penye bir külot ile saten olanı arasında fiyat farkı olması kadar doğal olan bir şey yoktur. KOM’un kadın külot modelleri, çevreci teknolojileri, kaliteli kumaş ve malzeme kullanımıyla bir araya getiriyor. İncelikli olduğu kadar güçlü çizgilere sahip, her beden, her zevk ve her ihtiyaca hitap eden modeller, en uygun fiyat avantajıyla tüketicilere sunuluyor. Siz de kaliteli ve şık Kom külotlarını ister mağazalarımızdan isterseniz internet sitemizden en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

SSS:

Kadın külot ile ilgili kullanıcılarının pek çok sorusu vardır. Bu soruların cevaplarını alışveriş yapmadan önce bulan hanımlar daha kolay bir alışveriş turu geçirebilirler ve sadece ihtiyaçları olan ürünleri alabilirler.

Slip külot nedir kadın?

Slip külot kadın nedir sorusu yanıt vermemiz gereken ilk sorudur. Çünkü adını bilmeseler de kadınların en çok satın aldığı ve kullandığı külot modeli sliplerdir. Kalçayı tamamen kavrayarak konforu üst seviyeye taşır. Kullanıcısını rahat hissettirmekten başka hiçbir amacı yoktur. Günümüzde “babaanne çamaşırı” diye dalga geçilse de günlük yaşamın koşturmacası içinde sağlıklı ve konforlu hissettiren bu çamaşırlar her kadının çekmecesinde yerini almıştır. Özellikle vücudu sarmayan kıyafetler içine giyilen basic kadın çamaşırları hatları tamamen ortaya çıkarmaktadır. Bu tür külotlar günlük kullanım için mükemmeldir; iş, uyku ve hatta spor salonu için yeterince rahattır ve doğru kumaş, günün havasını belirlemenize yardımcı olabilir. Tanımına gelirsek, klasik külot olarak adlandırabileceğimiz bu ürün türüdür. Kısa, vücuda oturan, kasık ve kalçalara kadar uzanan iç çamaşırı olarak tanımlanabilir. Genellikle pamuklu kumaştan yapılır konforun yanı sıra sağlık da sunarlar.

Bayan Bato ne demek?

Bayan bato özel bir külot türüdür. Özellikle geniş kalçalı kadınlar için üretilmiş bir çözümdür. Klasik kesim külotların kişiye ve vücut şekline özel üretilmiş bir versiyonudur. Çamaşırın gövde kısmını oluşturan bölüm geniş tutulmuştur. Bu sayede kullanan kadınlar daha rahat hareket edebilirler. Hem yüksek belli hem de klasik kesim modelleri vardır.

Üçgen külot nedir?

Tanga tarzı külotlara üçgen külot denmektedir. Geniş veya ince bir bantla birbirine bağlanan daha büyük bir ön ve daha küçük bir arka üçgenden oluşur. Popoyu az kapatan modelleri olduğu gibi hiç kapatmayan türleri de vardır. Temel amacı kıyafetlerin altında belli olmamaktır. Dışardan belli olan külot izleri üçgen külotta düşünmeniz gereken bir detay olmaktan çıkmaktadır

Klasik külot nedir?

Klasik külot diye bildiğimiz iç çamaşırı çocukluğumuzdan itibaren giydiğimiz, pamuklu kumaştan üretilen, son yıllarda birbirinden farklı modelleri üretilen slip külotlardır. Bacaklara kadar uzanmadığı ve esnek kumaşıyla vücudu sardığı için genellikle rahatlığıyla ön plana çıkan bir modeldir. Rahatlığı üst düzeyde olan bu külot evet çok çekici bir çamaşır değildir ama her yerde bulunabilen klasik külotlar pamuklu olmaları itibariyle son derece sağlıklıdır. Onların geçmişte kaldığını düşünenler çok olsa da içinde rahatsanız kullanmaktan vazgeçmeyin.

Daha fazlasını oku