kom logo

KADIN GECELİK MODELLERİ VE FİYATLARI

Kadın gecelik modelleri, kadınların gece yatarken kullandıkları gömlekten biraz daha uzun bir elbise modeline sahip uyku giysileridir. Ev giyim ürünleri arasında yer alan gecelikler, kalçaların veya dizlerin altına uzanarak bacakları açıkta bırakabilir. Ayak bileğine kadar uzanan modelleri de olan bu ürünler, uyurken kullanıcının hareketlerini kısıtlamaktan kaçınmak için genellikle bol kesimlidir. Ki gecelikler kadınlar tarafından rahat bir uyku için tercih edilmektedirler. İyi bir gece uykusu, ışığın olmadığı, rahat bir yatağın bulunduğu bir ortama sahip olmaktan daha fazlasını ifade eder. Eğer dolabınızda rahat ve sağlıklı, sizi iyi hissettiren gecelikleriniz varsa, bu, kesintisiz ve kaliteli bir gece uykusu çekebilmeniz için önemli bir adımı atmışsınız anlamına gelir. Burada geceliğin kumaş cinsi ve kalitesi çok çok önemlidir. Yumuşak kaliteli kumaşı olması, vücudu tahriş etmemesi çok önemlidir. Askılı, uzun kollu, uzun ya da kısa, babydoll gibi farklı modelleri olan gecelikler, dantel detayları ile daha göz alıcı hale gelmektedirler. Kırmızı, siyah ya da pembe gibi klasik renklerin dışında çok çeşitli renk alternatifleri de vardır. Ortaya çıktığı dönemlerde daha çok erkekler tarafından giyilen gecelikler, Hindistan, Ortadoğu ve Japonya’daki örneklerden esinlenmiştir. Öte yandan geceliklerin İran ve Türk kaftanlarından esinlenerek üretildiğine dair tezler de vardır. Geceliğin popülaritesi 1920'lerde büyük ölçüde artmıştır. 1920 ve 1940’lı yıllar arasında, gecelikler düz bir çizgide aşağı sarkan modellerdi. Bu durum korseden bıkmış kadınlar için bir devrimdi. 1960'lara gelindiğinde ise gecelikler tamamen çeşitlendi ve uzunluk, desen ve kumaş çeşitleri ortaya çıktı. O gün bugündür bu alanda hep ir yenilik hep bir hareket var. Nereden esinlendi, nasıl bu kadar trend oldu bilinmez ama günümüzde bu alanda tartışmasız bir şekilde kadın üstünlüğü vardır. Bu nedenle de gecelikler sadece kadınlar için, kadınların zevk ve taleplerine göre üretilmektedir.

KADIN GECELİK MODELLERİ

Buraya kadar gecelik nedir, nasıl seçilir sorularına yanıt aradık. Şimdi asıl güzel ve ilgi çekici kısma geldik. Kadın gecelik modelleri nelerdir, hangi modeli hangi kadın kullanırsa daha şık ve rahat olur. Kadın gecelik modelleri rahat ev elbisesi modelinden başlayarak, uzunu, kısası, dantellisi bayb doll’ü, askılısı, sateni derken çeşitlendikçe çeşitlenmiştir. Kadınlara bu aşamada sadece tercih yapmak kalmıştır. Sadece gecelik alarak uyku sırasında kullanacağınız ürünü çekmecenize koyabileceğiniz gibi gecelik takımı alarak kullanım seçeneklerinizi artırabilirsiniz. Bu sayede tam bir ev giyim ürününe kavuşmuş da olursunuz. Çünkü bu setler gecelik, sabahlık, pijama ve şort takımdan oluşmaktadır. Böyle bir kadın gecelik seti gardronuzda yer alırsa her akşam bu setin parçalarından istediğiniz birini seçip uykuya öyle geçebilirsiniz.

Şortlu Gecelik

Şortlu gecelik için “Şort takım“ da diyebiliriz. Gecelik modellerinde etek tercih etmeyenler için üretilmişlerdir. Genellikle yırtmaçlı bir geceliğin altında şort vardır. Günümüze 1930’lardan bu yana devam eden bir yolculuk sonucunda ulaşmıştır. Askılı, kısa kollu, dekolte bir üst ile kombinlenir. Daha soft bir üründür. Her yaştan kadının farklı desenleri ve kumaşları ile tercihi olabilir.

Önden Düğmeli Ekoseli Gecelik

Önden düğmeli ekoseli gecelik bir Kom ürünüdür. İpek saten kumaşı ile uyku giyimi için oldukça yumuşak ve rahattır. Önden düğmeli geceliğin kalıbı normaldir. Kelebek yaka geceliğin ekose kumaşı ve biye detayı şıklık katar. Kaliteli kom kumaşı sayesinde şeklini uzun süre korur.

Saten Gecelik

Saten gecelik, kadın gecelik modelleri içinde en çok tercih edilendir dersek yanlış söylemiş olmayız. Bu geceliklerin tercih edilmesi için pek çok sebep sıralayabiliriz. Öncelikle saten gecelik türleri kadınların zarafetini ortaya çıkarmakta, daha çekici ve güzle bir gürünüm sunmaktadır. Kumaşının sağlıklı, nefes alabilen bir kumaş olması da tercih sebeplerinden bir tanesidir. Sağlıklı dokusu sayesinde yaz mevsiminde terlemenin önüne geçerek daha serin, rahat ve kaliteli bir uyku uyuyabilmeyi sağlamaktadır. Dantel detaylısı, yırtmaçlısı, düzü, uzunu, kısası, askılısı, uzun kollusu, straplez, derken pek çok farkı modeli vardır.

Elbise Gecelik

Kadın gecelik modelleri içinde yine çok tercih edilen bir model elbise şeklinde olan geceliklerdir. Ev giyim ürünü olarak da rahatlıkla kullanılabilen elbise formundaki gecelikler mevsimine göre kısa ya da uzun kolludur.

Gömlek Gecelik

Erkek gömleği formunda üretilen kadın gecelikleri de, tarz sahibi hanımlar tarafından sevilerek kullanılmaktadır. Boyu diğer geceliklere göre daha kısadır. Genellikle kalçaya kadar uzanır. Ama daha uzun olanları da vardır. Zaman zaman bir erkek gömleği ile karıştırmak da mümkündür.

Askılı Gecelik

Özellikle yazlık gecelikler askılı olarak üretilmektedir. Ayarlanabilen askılar sayesinde kullanım konforu sunmaktadırlar. İnce askılı modeller özellikle yazın en çok tercih edilen kadın gecelik modelidir. ve daha fazlası için KOM’un ister mağazalarına ister internet sitesine gelebilir, modellerimizi inceleyebilirsiniz.

Evde de önce KOM giyilir, sonra rahat edilir.

KADIN GECELİK

Kadın gecelik modelleri sadece uyku giysisi olmaktan öteye geçeli hayli zaman oldu. Gündüz yakaladıkları şıklığı gece evlerinde de devam ettirmek isteyen kadınlar evdeyken ya da gece uyurken de tarzlarını konuşturmak istiyor. Bu noktada devreye kadın gecelikleri giriyor. Pijama ile girdiği rekabette her geçen gün biraz daha yol alan ve kullanılırlığı artan gecelikler ev giyim ürünleri arasındaki yerini her geçen sağlamlaştırıyor. Ancak geleneksel olarak uyku giysisi olarak tanımlanmaktan kurtulamayan gecelikler öncelikle rahat bir uyku çekmek için giyilir. Uyku esnasında kullanıcılarını rahat ettirmek ve hareketlerin kısıtlanmasını engellemek için genellikle bol kesimlidirler. Uzun ya da kısa olmaları ise tamamen tercih meselesidir. Kadınlar zevklerine ve tarzlarına göre uzun ya da kısa tipleri seçebilirler. Geceliklerin sağlıklı ve rahat olması çok önemlidir. Bu da tamamen kumaşı ile ilgili bir konudur. Kadın gecelikleri genellikle ipek, pamuk, saten ya da penye ve naylondan yapılır. Alışveriş yapılırken hava alan ve nemi emen kumaşları tercih etmek daha konforlu ve sağlıklı bir kullanım sunacaktır. Bu da pamuk, ipek ya da saten almak anlamına gelmektedir. Bu kumaşlar hava alan yapıları ile terlemeyi engeller. Gecelik seçerken ayrıca mevsimi de göz önünde bulundurmak gerekir. Yaz ya da kış hangi mevsimde kullanılacaksa o mevsimin şartlarına göre gecelik alınmalıdır. Kışın kullanılacak gecelik uzun kollu ve yünlü kumaştan yapılmış olursa daha sıcak tutacaktır. Keza yazın kullanılacak gecelik de serin tutan, terletmeyen bir kumaştan ve askılı ya da kısa kollu olmalıdır. Bu noktada kadın gecelik pamuklu modelleri daha doğru bir seçim olacaktır. Doğru kumaştan ve mevsimine uygun seçilen bir kadın gecelik kaliteli ve rahat bir uyku uyumanızı sağlayacaktır.

KADIN GECELİK RENKLERİ

Kadın gecelik renkleri klasik olarak öncelikle kırmızı, beyaz, siyahtır. Özellikle saten gecelik modellerinde kırmızı ve siyahın tartışmasız bir üstünlüğü vardır. Bu gecelikler aynı zamanda derin dekolteli ve dantelli olduğu zaman daha giyeni daha da çekici yapmaktadır. Ancak mercanlar, pembeler, yeşille, maviler, sarılar, lacivertler, morlar, bordolar da kendisini gösterir. Gülkurusu, ekru, pudra, bebek mavisi, krem gibi ara renkler de kullanılır. Penye ve pamuklu gecelikler daha pastel tonlarda olmaktadır. Rengarenk gecelikler ile uykularınıza renk katmak sizin elinizde. Çünkü kadın geceliklerde renk tercihi tamamen ürünleri kullanacak olan kadınlara kalmış detaydır. Stillerine uygun renkleri bulan kullanıcılar yatakta da şıklığın ve rahatlığın yolunu bulmuş olurlar.

KADIN GECELİK DESENLERİ

Kadın gecelikler sade ve düz olabildiği gibi desenli forma da sahip olabilir. Tercih edilen desenler genellikle çiçek ya da geometrik şekiller olduğu kadar dantel desenleridir. Leopar, puantiyeli, çizgili desenli ev giyim ürünleri, sevimli hayvan desenleri, yazılar, karikatürler de geceliklerin üzerinde görebileceğimiz desenlerdir. Gecelikler desenli yapıları ile daha da cazip hale gelmektedir. Evde sadeliği değil desen detayları ile görselliği tercih eden kadınların öncelikli tercihleri desenli modeller olmaktadır. Kadınlar desen detaylı gecelikler ile evde ve uykuda rahat, şık ve konforlu giyimin zirvesine çıkmaktadır.

YIKAMA TALİMATI

Kadın geceliklerinin şeklinin ve renginin uzun süre korunması doğru bir şekilde yıkanmasına bağlıdır. Yıkama talimatları genellikle ürünün üzerinde yer almaktadır. Bu talimatlara uyulduğu takdirde uyku sırasında ve evde giydiğiniz bu kıyafetleri daha uzun süre kullanabilirsiniz. Aksi takdirde renkleri solabileceği gibi, şekil deformasyonları sık karşılaşacağınız bir sorun haline gelebilir. Gecelikler genel olarak en fazla 30 derece sıcaklıkta yıkanmalı, kurutma makinasında kurutulmamalıdır. Çamaşır suyu ile yıkanmaması gereken ürünlerin ütülenip ütülenmeyeceği kumaş cinsine bağlıdır. Bazı kumaşlar düşük ısıda ütülenebilirken, bazılarını ütülemekten kaçınmalısınız. Tüm bu detayla için ürünün yıkama talimatını etiketinden mutlaka okumanız ve bu talimatlara göre yıkama yapmanız gerekmektedir.

GECELİK FİYATLARI

Kadın gecelik fiyatları öncelikle seçilen ürünün kumaşına bağlıdır. Penye gecelik ile saten olanı arasında fiyat farkı olması doğaldır. Ayrıca gecelik takımı satın alınacaksa sadece geceliğe ödenecek miktardan biraz daha fazlasının ödeneceği de bilinmelidir. KOM’un ev giyim modelleri, çevreci teknolojileri, kaliteli kumaş ve malzeme kullanımıyla bir araya getiriyor. İncelikli olduğu kadar güçlü çizgilere sahip, her beden, her zevk ve her ihtiyaca hitap eden modeller, en uygun fiyat avantajıyla tüketicilere sunuluyor. Siz de kaliteli ve şık Kom geceliklerini ister mağazalarımızdan isterseniz internet sitemizden en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Daha fazlasını oku