kom logo

ERKEK MAYO MODELLERİ

(110)
Sırala

Erkek Mayo Modelleri ve Fiyatları

Erkeklerin deniz ya da havuzda yüzerken giydikleri ve sadece bu amaç için tasarlanmış olan kıyafetler mayo olarak tanımlanır. Vücudu sıkıca ve tamamen saran erkek mayoları istisnai modelleri olmakla birlikte genellikle slip mayo ya da deniz şortu/şort mayo şeklindedir. Son yıllarda çeşitleri arttıkça artan ve kadın mayoları ile yarışamasalar da model çeşitliği sunan erkek ayoları hakkında merak edilenleri bu yazımızda bulabilirsiniz. Cevabını vereceğimiz sorular arasında erkek mayo nedir, seçim yaparken nelere dikkat edilmelidir, hangi modeller revaçtadır gibi sorular olacak. Buyurun hep birlikte okuyalım:

Erkek Mayo Modelleri

Günümüzde erkeklerin plajda ya da havuzda kullandığı farklı çeşit ve modellerde mayolar vardır. Bunların en çok kullanılanlarının slip mayo ve şort mayo olduğunu da vurguladık. Uzun erkek şort mayoları özellikle geçtiğimiz 10 yılın en çok tercih edilen erkek mayoları olmuştur. Şort mayolar artık eskisi kadar revaçta olmayan slip mayoların tahtını geri vermemek üzere almıştır. Daha önceleri su kayağı ya da sörf yapanlar tarafından kullanılan bu mayolar rahatlıkları ve estetik duruşları keşfedilince hemen hemen tüm erkeklerin deniz kenarında kullandığı bir ürün haline gelmiştir. Günümüzde zamansız ürünler arasında yerlerini almışlardır. Şort mayoların paçaları dize kadar inen modelleri olduğu gibi daha kısa modelleri de üretilmektedir. Kısa deniz şortları ise 1990’lardan itibaren moda olmaya başlamıştır ve hala da popülerliğini korumaktadır. Boxer şortlardan daha uzun olan bu modeller özellikle gençler ve yetişkinler tarafından tercih edilmektedir. Kısa yüzme şortları vücudu belden bacağın üst kısmına kadar kaplar. Ayrıca sliplere kıyasla daha fazla sürtünmeye maruz kalır ve bu yüzden yüzme yarışmalarına çok uygun değildirler.

Erkek Yüzücü Mayosu

Vücudu belden bacağın üst kısmına kadar kaplayan mayo türüdür. Hem plajda hem de havuzda rahatlıkla kullanılabilir. Yüzücülerin kullandığı sliplere göre daha kapalı olduğu için özellikle son yıllarda bir hayli popüler olmuşlardır.

Erkek Slip Mayo

Külot tarzı bir tasarıma sahip olan slip mayolar vücudu tamamen sararlar. Yaşı daha küçük erkek çocuklarının kullandığı bu model yetişkinler tarafından eskisi kadar kullanılmamaktadır. Bu mayolarda hem vücudun üst kısmı hem de bacaklar ortaya çıkmaktadır. Genellikle orta yaşlı ya da yaşlı erkekler tarafından kullanılmaktadır Bu stil 20’inci yüzyılın sonunda ve 21’inci yüzyılın başında özellikle İngiltere ‘deki havuzlarda yaygın olarak kullanılırdı. Şu an birçok Avrupa ülkesinde de hala popülerliğini korumaktadır.

UV Korumalı

Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için tasarlanan UV korumalı mayolar, güneş alerjisi olan erkekler için birebirdir. Güneş ışınlarının tene temas etmesini engeller. Havuza veya denize girdikten birkaç saat sonra bile koruma sunarlar.

Vıer Baklava Desenli Tanga Mayo

Kom’un erkek mayoları içinde yer alan özel modellerden biri olan Vier baklava desenli tanga mayo vücuduna güvenen erkekler için özgün bir modeldir. Kırmızı ve yeşil rengi ile göz alıcı olan mayo small bedenden 3XL’ye kadar bedenler için üretilmiştir. Gizli ip bağlaması sayesinde bel genişliği ayarlanabilir. İç astarı ile yüksek giyim konforu sağlar ve elastik yapısıyla vücuda tam oturur.

Cell Baskılı Mayo Şort

Kom Cell baskılı mayo şort boxer boyunda olan mayoların en güzel örneklerinden biridir. Kısa ve dar oluşu ile hareket kabiliyeti sağlar. Koyu mavi ve bordo renk seçenekleri ile sunulan mayo smalldan 2XL beden ölçülerine kadar uygundur. Gizli ip bağlaması sayesinde bel genişliği ayarlanabilir. İç astarı ile slip yüksek giyim konforu sağlar ve elastik yapısıyla vücuda tam oturur.

Tough Fermuar Detaylı Saks Slip Mayo

SAKS Tough Fermuar Detaylı Saks Slip Mayo ise Kom’un slip erkek mayoları içinde özel bie yeri olan mayolardandır. Saks mavisi rengi ile göz alıcıdır. Vücudu sarar ve tam oturur. Hızlı kuruyan mayonun belinin ayarlanabilir olması ayrı bir özelliğidir. Small bedenden 3XL’ye kadar bedenler için üretilmiştir. Ve daha fazlası için KOM’a gelebilir beğenilerinize en uygun erkek mayoyu kendiniz ya da oğlunuz için seçebiliriniz.

Erkek Mayosu Nedir?

Erkek mayosu, beylerin deniz ya da havuzda yüzmek için kullandığı kadar, plajda dostları ile zaman geçirirken ya da güneşlenirken kullandığı plaj giyim ürünüdür. Tatil bavulunun olmazsa olmazları arasında yer alır, hatta bavula ilk koyulacak ve ilk çıkarılıp kullanılacak ürün odur. Mayosu olmayan bir erkek deniz kenarında ya da havuzda ne yapabilir ki? Plaj giyim ürünlerinin trendlerinde her sene yaşanan değişiklikler nedeniyle mayo seçiminde zorlanan erkekler, vücut yapıları ve üretildikleri malzemelere göre bir tercih yaparlar. Mayonun modeli ve şekli de önemlidir. Erkekler deniz kenarında ya da havuzda yüzerken, genellikle slip mayo ya da deniz şortu kullanırlar. Tabi bu seçimi yapmak için mayonun nerede, nasıl kullanılacağı sorusunun da cevabı verilmelidir. Yüzerken kullanılacak mayo ile sahilde güneşlenirken kullanılacak mayo birbirinden farklı olacaktır.

Erkekler Mayo Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Erkekler kadınlar kadar seçici olmadıkları için mayo seçimleri daha kolaydır. Çok düşünmeden seçim yapan ve mayosunu bulan erkekler çoğunlukta olduğu için vücut tipine çok da uygun olmayan mayolarla gezinen pek çok erkeğe rastlayabiliriz. Oysa erkeklerin de mayo seçerken göz önüne alması gereken pek çok kriter vardır. Bu kriterler beden ölçüleri, ten rengi, beğeni gibi farklı unsurlara dayanır. Örneğin uzun boylu erkeklerin dizlere kadar uzanan deniz şortlarını ya da şort mayolarını seçmeleri gerekir. Böylece boyları ortaya çıkar. Fermuar çıtçıt ya da bağcık gibi işlevsel detayların önde olması sorun yaşanmaması açısından önemlidir. Zayıf erkeklerin parlak renkleri seçmeleri, daha iri desenli olan modelleri kullanmaları zayıflıklarının göz ardı edilmesini sağlar. Ya da göbekli ve beli kalın bir erkek söz konusu ise farklı detaylar göz önüne alınmalıdır. Gemici deniz şortları ya da voleybol şortları bu vücut hatlarına sahip erkekler için daha idealdir. Bu şortlar göbek altında kalarak daha rahat kullanım sunar. Koyu renk mayoların seçimi de kilolu erkeklerin hem daha zayıf görünmelerini sağlarken hem de odak noktasını göbekten uzaklaştırır. Şortları ipli bel kısmı seçeneği ile almak da şortun göbek altında durmasını sağlayacaktır. Bu noktada zayıf görünmek için küçük beden mayo almak büyük bir hata olacaktır. Bunu da söylemeden geçmeyelim. Kısaboylu erkeklerin ise uzun şort mayo seçmemesi gerekir. Bu seçim onları olduğundan da kısa gösterecektir Düz renklerin seçilmesi daha uzun boylu görünülmesini sağlayabilir. Parlak modeller de keza kısa boylu erkekleri daha kısa göstereceği için uzak durulmalıdır. Öte yandan alınacak mayonun kumaşı da çok önemlidir. Pişik yapmayan erkek mayoları için tamamen pamuklu mayolar tercih edilebileceği gibi pamuk polyester karışımı ürünler de kullanılabilir. Bu noktada özellikle slip mayonun tam bedene göre alınmasında büyük fayda vardır. Dar olan mayoların pişiğe ya da kesiklere neden olacağı açıktır.

Erkek Mayo Bedeni Nasıl Hesaplanır?

Dedik ya erkekler kadınlar kadar dikkatli ve alışveriş sever olmadıkları için mayo alırken çok da seçici olmayabiliyor. Bu nedenle bedenlerine uygun olmayan mayolar bile kullanan erkeklerin mayo bedeni hesaplaması yaptıktan sonra alış veriş yapmalarını tavsiye ederiz. Özellikle denemeden, internet üzerinden alış veriş yapılacaksa bedeni bilmek çok önemli hale gelmektedir Bunu için bel ölçüsünün bilinmesi belli bir yere kadar yeterlidir. Bel ölüsü ise erkeklerde göbek deliğinin yaklaşık 6 cm aşağısı olarak kabul edilir. Buradan alınacak ölçü ile rahatlıkla mayo alış verişi yapılabilir.

Renkleri

Erkek mayolarında renkler biraz daha standarttır dersek yalan söylemiş olmayız. Canlı renklerin öne çıktığı mayolarda mavi ve tonları, siyah, kırmızı, yeşil, bordo gibi renkler de popülerdir. Şort mayolarda ise daha bir renk şöleni karşımıza çıkar. Turuncu, sarı, lacivert, gri gibi renkler deniz şortlarında daha çok kullanılan renklerdir.

Desenleri

Erkek mayoları desenli olarak üretildiği gibi desensiz/ düz de olabilir. Desenli modellerde eğlence ön plana çıkmaktadır. Daha çok denizi ve yazı anlatan desenler tercih edilmektedir. Köpekbalıkları, dalga, ağaç ya da çiçek gibi baskılar da erkek mayolarında sıklıkla kullanılır.

Yıkama Talimatı

Erkek mayo ve plaj ürünlerinin şeklinin ve renginin uzun süre korunması doğru bir şekilde yıkanmasına ve ürünün korunmasına bağlıdır. Yıkama talimatları genellikle ürünün üzerinde yer almaktadır. Bu talimatlara uyulduğu takdirde zevkle giydiğiniz bu ürünleri daha uzun süre kullanabilirsiniz. Aksi takdirde renkleri solabileceği gibi, şekil değiştirmeleri ve deformasyonlar olabilir. Bu nedenle yıkama talimatlarına uyulmalıdır. Mayoların elde yıkanması ve asarak kurutulması tavsiye edilmektedir. Sıkma işlemi yapılmaması gereken bu ürünlerde çamaşır suyu da kullanılmamalıdır. Kuru temizleme yapılamaması gereken ürünler ütülenmemelidir. Bu talimatlara göre yıkanan erkek çocuk plaj giyim ürünleri daha uzun süre kullanılabilir.

Erkek Mayo Fiyatları

Erkeklere deniz kenarında da rahatlığı, konforu ve şıklığı sunan mayolar için farklı farklı fiyatlar söz konusu olacaktır. Hem marka, hem seçtiğiniz ürünün kumaşı vb gibi özellikler fiyatların belirlenmesinde etkili olacaktır. Bu noktada siz, zevkinize ve bütçenize en uygun ürünü bulmak isterseniz KOM mağazaları ya da internet sitesine mutlaka gelmeniz gerekir. Her zevke ve bütçeye hitap eden modelleri ve uygun fiyatları ile KOM, bu yaz plajların en havalı ve rahat erkekleri arasında yer almanızı en uygun fiyatları ve birbirinden renkli ürünleri ile sağlayacaktır.

SSS:

Erkek mayoları ile akıllara takılan sorular da yok değil. Bu sorular ve cevapları aşağıda sizi bekliyor.

Erkeklerin giydiği mayoya ne denir?

Erkeklerin giydiği mayoya, şort mayo, deniz şortu ya da slip mayo denir. Jammer olarak adlandırılan mayolar da vardır.

Erkek deniz şortu kumaşı nasıl olmalı?

Deniz şortu kumaşı ne çok ince olmalıdır ne de çok kalın. Çok ince şortlar yüzme sırasında şişeceği için hareketi kısıtlar, çok kalın olanlar da yakar. Mayo kumaşı esnek ve yumuşak olmalıdır. Çabuk kuruma özelliği olan kumaşlar da erkeklerin sağlığı açısından önemlidir.

Mayoşort nedir?

Mayoşortlar erkeklerin kullandığı bir tür mayodur. Adı üzerinde hem şorttur hem de mayo. Genellikle bacakları sıkıca sarar. Boxerdan biraz daha uzundur. Yüzme şortu da denir.

Deniz şortu kumaşı nedir?

Deniz şortu kumaşı genellikle polyester ya da naylon malzemedir. Bu kumaşlar daha çabuk kuruma özelliğine sahiptir. Ancak daha sağlıklı olmak isteyen erkeklerin pamuklu kumaştan yapılmış deniz şortlarını tercih etmesi daha doğru olacaktır.

Normal şortla denize girilir mi?

Normal şortla deniz girilmesi pek de tavsiye edilen bir durum değildir. Kumaşı daha farklı olduğu için suya girildiği anda ağırlaşır ve yüzme sırasında hareket kabiliyeti azalır. Denizden çıktıktan sonra ise kuruması daha uzun zaman alır. Bu nedenle normal şortla denize girilmemesi gerekir ki, normal şortun denizde kullanılmasının estetik olarak da hoş durmadığı hemen herkes tarafından kabul edilmektedir. 

Daha fazlasını oku